Бахрам Гасемі

Офіційний представник МЗС Ірану Бахрам Гасемі заявив про формування міжвідомчої комісії, яка буде займатися виробленням відповідних заходів, пов’язаних з позицією Вашингтона щодо обмеження в’їзду на територію США громадян ряду мусульманських країн. Про це повідомляє Mehr.

Дипломат уточнив, що першим кроком комісії стала підготовка спеціального циркуляра для послів Ісламської республіки у всіх країнах світу. «Ці інструкції стосуються поваги честі та гідності іранців, які проживають за кордоном, особливо тих, хто, ймовірно, зіткнеться з труднощами у США», — заявив Гасемі.

Раніше, 30 січня, парламент Іраку прийняв резолюцію, що передбачає запровадження відповідних заходів у зв’язку з підписанням президентом США Дональдом Трампом указу про обмеження в’їзду в країну мусульман. При цьому про конкретні кроки, передбачені в документі, не повідомлялося. Також залишилося неясним, чи вони будуть поширюватися на американських військових, дислокованих на території країни.

У той же день генеральний секретар ЛАД Ахмед Абуль Гейт закликав президента США переглянути положення свого указу. «Рішення Дональда Трампа наносять удар по єдності сімей та зв’язків між народами США та арабських країн в цілому», — заявив він.

27 січня Трамп підписав указ, згідно з яким на територію США забороняється в’їзд власникам грін-карт — громадянам семи держав: Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Крім того, строком на 120 днів припинений прийом сирійських біженців. У документі наголошується, що в’їзд у країну сирійських мігрантів завдає шкоди інтересам Сполучених Штатів.

Як пояснив сам американський лідер, ця міра спрямована не проти мусульман, а проти терористів. За його словами, видача віз громадянам усіх країн відновиться, як тільки будуть прийняті додаткові заходи в політиці безпеки протягом 90 днів.

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *