Ми пройшлися по найпопулярнішим торгових точках Львова і дізналися, на що львів’яни витрачають гроші перед зимовими святами

Вишиванки і сувеніри

На популярному у Львові “Вернісажі” – такому собі “п’ятачку” в центрі міста, де торгують сувенірами і виробами, нам чесно зізналися, що торгівля йде, як мокре горить”. “У цьому році майже немає туристів, напевно, до нас боятися їхати, раніше були покупці з Польщі, Москви, Пітера, але зараз людей немає. Якщо раніше ми продавали по кілька вишиванок у день, але зараз добре б одну віддати, і ціна залишилася минулорічною – 600-800 гривень за одну. Це ж все ручна робота, ось сиджу вишиваю, а мороз б’є, в руки холодно. Доведеться відкласти роботу”, – зізналася майстриня Ганна.

Подібна ситуація і з іншими товарами. Трохи йдуть в оборот вовняні шкарпетки по 50-60 грн, капці на хутрі – від сотні за пару, хутряні жилетки по 200грн. “Ось іду в гості до друга, у нього малюк, взяв в подарунок пару шкарпеток, дорого, але що робити”, – розповідає Михайло.

Торговці прикрасами з дерева і натуральних каменів також скаржаться на відсутність попиту. “Ми продаємо намисто, від 70 до 400 гривень за штуку. Купують мало. Більше цікавляться сувенірами, хоча ціни не піднімаємо. Та й погода псує торгівлю, хто в такий холод думає про “коралі”. От раніше розбирали, особливо в народному стилі, а зараз народ дуже скромний у своїх запитах”, – скаржаться продавці.

Відеосюжет про львівський сувенірний ринок “Вернісаж”

Ювелірка

Незважаючи на кризу, попит на ювелірні вироби, порівняно з минулим роком, не впав – це надійне капіталовкладення, тому люди, у яких є вільні гроші, вкладають їх у золото. Про це заявили у двох величезних ювелірних магазинах Львова. І тільки в третьому зізналися, що купують мляво.

“Беруть хрестики чи іконки на хрестини, або ж кільця на заручини, але не більше. Ціна на золото зросла майже в два рази – до 700-800 гривень за грам. Не срібло подорожчало, тому срібні прикраси купують частіше. Ще я помітила, що багато російськомовних покупців, мабуть, немісцевих, “оберемками” скуповують столове срібло. А львів’яни взяли собі за моду купувати золоті підвіски – тризуби, або сережки з синьо-жовтими вставками. Ось така тенденція”, – зізналася одна з продавщиць.

Парфумерія

В одному з найбільших парфумерних магазинах Львова, за словами продавців – “порожні полиці”.

“Два тижні тому, перед святом Миколая, коли у Львові традиційно обмінюються подарунками, ми зробили 40% знижку на весь товар, ось його і “вимели”, ймовірно, щоб запастися подарунками і до Нового року. Купували найбільш розрекламовані засоби, починаючи від парфумерії, і закінчуючи косметикою. Тому, зараз торгівлі майже немає, та й товару залишилося мало”, – розповіла продавець.

Ціни – високі, хоча магазини продають товар, дотримуючись державного курсу долара, а не того, що на “чорному ринку”.

“А я от, умовила свого чоловіка купити мені водичку. Так, погоджуюся, що часи важкі, і за ці гроші можна було придбати за бюджетні чоботи. Але, от, уявіть, що для деяких жінок духи, як кокаїн для наркомана. Є аромат – буде запал і настрій. Ось і не можемо утриматися”, – заявляє один з щасливих власниць заповітного флакончика.

Взуття та хутро

Тут обсяги продажу залежать від масштабів передсвяткових знижок. В одному із взуттєвих магазинів продавці, в буквальному сенсі слова, сумують, але ціни власники постійно тримають на “високому” рівні.

Зате, по сусідству, в магазині по торгівлі шубами і дублянками, рух, як овочевому ринку в розпал липня. І весь секрет у 50% знижки, де за 6-7 тисяч гривень можна придбати непогану обновку.

Техніка

В одній з торгових точок, які продають мобільні телефони та планшети, продавцям теж не доводиться сумувати. Як зізнався нам менеджер магазину: “Незважаючи на кризу, люди все одно розкуповують сенсорні телефони, ціна на які стартує від двох тисяч. Тим більше, на них зараз акція. А планшети, в основному, купують дітям. Зараз мода така – ще читати не навчився, а вже на планшеті грає. Та й ціни стерпні – від півтори тисячі і вище. Хоча бувають і дешевше”.

За словами продавців, моделі технічних новинок постійно вдосконалюються, а молодь не хоче відставати від модних течій”. Хоча трапляється зустріти і “динозаврів” від техніки.

“Я, ось знайшла нову модель кнопкового телефону. Не розумію апаратів, які потрібно “гладити”. У мене старий, з кнопками, за 200 гривень, так їм хоч об стінку кидай – зібрала і він далі працює, але вже якось не солідно з таким ходити. Гляділа 2 тис., протиударний, і фотокамера в нього хороша, може куплю собі до Нового року”, – поділилася з нами одна з відвідувачок.

Книги

Що приємно дивує, то Львів не перестав читати навіть в умовах глибокої фінансової кризи. За словами співробітників одного з популярних книжкових магазинів, обсяг продажів перед святами зріс удвічі.

“Найчастіше люди цікавляться дитячою літературою українських видавців. Книжки можуть бути дорогими, до 70 гривень за примірник, але дітям не шкодують. Це казки, як класичні, так і сучасних авторів, повісті, вірші, література з розряду “фентезі” – все, що може зайняти дитину”, – розповідає дівчина.

За словами продавця, не менше покупці цікавляться і дорослою літературою – видання сучасних українських авторів, зарубіжних письменників, навіть англійською мовою. Особливо популярними останнім часом, на думку письменників, що стали твору Еріха-Марія Ремарка.

“Купують і поезію – для душі. Ось що перестали брати – так це навчальну літературу, попит на яку зростає на початку навчального року”, – додає наша співрозмовниця.

Не менш ходовим товаром для подарунків залишаються дитячі іграшки. Головне, що люди трохи розслабилися і переорієнтувалися на цукерки і мандарини, замість того, щоб робити місткі продуктові запаси з цукру і гречки, як було в останнім часом з-за очікування “масштабних військових дій”.

Текст російською мовою тут.

Світлина з сайта gazeta.lviv.ua.

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *