Президент Швейцарії Доріс Лойтхард заявила, що вважає за можливе проведення загальнонаціонального референдуму про взаємини з Євросоюзом. Про це глава держави заявила в інтерв’ю газеті SonntagsBlick.

«Ми повинні знати, в якому напрямку йти. Основне голосування було б корисним», – пояснила вона. В останні два роки відносини між Берном і Брюсселем ускладнилися.

Швейцарія різко відреагувала на рішення про обмеження еквівалентності місцевого біржового права річним терміном. Для фінансистів це означає обмеження на покупку і продаж акцій компаній, зареєстрованих в ЄС.

У Берні дії Брюсселя порахували дискримінацією, спрямованої на ослаблення Швейцарії як фінансового центру, а також пригрозили відповідними заходами.

Президент додала, що деякі держави – члени ЄС відносять Швейцарію до тієї ж категорії, що і Великобританію, піддані якої проголосували за вихід з Європейського союзу.

Лойтхард відзначила, що багато швейцарців скептично ставляться до ЄС, однак, на її думку, немає альтернативи економічним зв’язкам з ЄС.

Швейцарія не є членом Європейського союзу. Країна неодноразово заявляла, що не готова йти на будь-які поступки, що стосуються збереження банківської таємниці, незалежності швейцарського франка і непорушності нейтралітету в зовнішній політиці.

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *