Банк Росії має намір посилити регулювання діяльності мікрофінансових організацій шляхом поступового зниження розміру максимальної виплати, яку можна буде вимагати від боржника. Про це в середу, 14 лютого, пише газета «КуПол».

В даний час стеля максимальної виплати становить трикратний розмір позики – його передбачається знизити до 2,5 величини заборгованості, пояснив директор департаменту мікрофінансового ринку Центробанку Ілля Кочетков. До липня 2019 року стелю передбачається опустити до дворазової величини позики, до липня 2020 го – до 1,5 величини.

За словами Кочеткова, найбільше посилення регулятора вдарять по так званим кредитами «до зарплати». У зв’язку з цим Банк Росії пропонує прописати в законі спеціальний фінансовий продукт – позику в розмірі до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який можна буде брати на термін не більше 15 днів. Така позика буде виплачуватися фіксованими платежами – не більше 3 тисяч рублів з відсотками і штрафами за раз. Розмір позики або термін його виплати не можна буде збільшити.

В кінці 2017 року Банк Росії повідомив, що вивчає різке зростання попиту на мікрокредити в Росії. Тоді регулятор передбачив, що причиною буму може виявитися простота оформлення мікропозик і недоступність класичних банківських кредитів. Регулятор тоді заявив, що має намір оцінити рівень доступності фінансових послуг для громадян.

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *