Вчені Інституту медичних досліджень Гарвана (Австралія) з’ясували, що предки анатомічно сучасних людей спочатку з’явилися в південній частині Африки і процвітали там 70 тисяч років. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert !.

Дослідники проаналізували численні зразки крові, щоб скласти найповніший каталог мітохондріальних геномів (мітогеномів), що належать до гаплогрупи L0. Гаплогрупою називають групу гаплотипів (успадкованих разом різновидів генів), що мають спільного предка. Гаплогруппа L0 веде свій початок від останнього предка всіх людей по материнській лінії.

198 рідкісних мітогеномів (сукупностей ДНК мітохондрій) були об’єднані з базою даних, де містилася інформація про ДНК гаплогрупи L0. Це дозволило вченим удосконалити еволюційне древо самих ранніх груп людини сучасного типу. Виявилося, що 200 тисяч років тому материнська лінія Homo sapiens вперше з’явилася на південь від басейну річки Замбезі, в регіоні, який простягнувся від півночі Ботсвани до Намібії на заході і Зімбабве на сході.

У цій області перебувало велике озеро Макгадікгаді, яке сприяло виникненню великих водно-болотних угідь, багатих їжею. Це забезпечило стабільне екологічне середовище для життя людей протягом 70 тисяч років. Однак 110-130 тисяч років тому людина почала мігрувати спочатку на північний схід, а потім на південний захід. Освоєння нових територій було спровоковано змінами в опадах через зсув осі обертання Землі.

Дослідники вважають, що зміна клімату в Африці вплинула на те, що предки людей почали освоювати нові території, і це, в свою чергу, сприяло розвитку генетичного і культурного розмаїття людини.

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *