Група французьких учених з університету Париж-Сюд довела неможливість існування будь-яких бактерій у вулканічній долині Даллол в Ефіопії. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Ecology & Evolution.

Фахівці відзначають, що наявність води на поверхні планети, як правило, використовується як критерій для визначення можливої ​​населеності. Однак в ході дослідження з’ясувалося, що «навіть на Землі є позбавлені всякого життя місця, незважаючи на наявність в них води». На думку вчених, причина полягає в тому, що вода в місцевості долини є гарячим (до 109 градусів Цельсія), вкрай солоним розчином з переважанням магнію. Такий склад води змушує живі клітини руйнуватися.

При цьому фахівці виявили життя неподалік від долини – це переважно одноклітинні археї.

Раніше вулканічна місцевість з сольовими утвореннями і кислотними джерелами Даллол увійшла в список найбільш спекотних місць у світі. Вважається, що вона має найвищу середню температуру повітря серед усіх населених місць планети. Крім цього, в рейтингу опинилося лівійське місто Ель-Азізія, де в літні місяці температура піднімається до 48 градусів Цельсія, суданське місто Ваді-Хальфа, в якому практично немає опадів, а також Долина Смерті в Каліфорнії, США, де була зареєстрована найвища температура повітря.

By molgal