У США зібралися створити ідеальне перехрестя

Американські вчені розробили інструмент організації дорожнього руху. Про це повідомляється на сайті Національної лабораторії поновлюваних джерел енергії США (NREL).

Фахівці лабораторії, яку контролює Міністерство енергетики США, підготували інструмент для організації дорожнього руху. З його допомогою вчені зібралися створити ідеальне перехрестя, на якому можна було б адекватно розділити дорогу між автомобілістами та пішоходами.

У ході тестування інженери використовували встановлені на перехрестях лідери, а також датчики GPS у тестових автомобілях. Під час дорожнього руху спеціальне обладнання точно фіксувало патерни поведінки автомобілістів та пішоходів. Інженери уточнили, що на основі зібраних даних можна спроектувати максимально безпечне для всіх учасників руху перехрестя.

«Ми оптимізуємо інфраструктуру та засоби керування сигналами для роботи з автоматизованими функціями автомобілів, а не зосереджуємось виключно на автомобільних технологіях та експлуатації», — зазначили автори. За статистикою, на перехрестях США відбувається 21 відсоток всіх автомобільних аварій. Нова технологія дозволить не лише скоротити кількість ДТП, а й оптимізує рух, що допоможе зменшити кількість викидів від автомобілів.

Наприкінці лютого фахівці телекомунікаційної компанії NTT Corporation заявили, що поява розумних автомобілів на дорогах дозволить поступово відмовитися від світлофорів та дорожніх знаків – розумні безпілотні автомобілі спілкуватимуться один з одним за допомогою 5G, координуватимуть рух та попереджатимуть про проблеми на дорозі.