Фахівці Університету штату Вашингтон (США) створили автоматизовану систему для відлякування птахів-шкідників. Дослідження було опубліковано у журналі Computers and Electronics in Agriculture.

Вчені розробили механізм, який дозволяє виявляти птахів-шкідників та відганяти їх від сільськогосподарських полів за допомогою дронів. За словами авторів дослідження, система працює в автоматичному режимі та не потребує участі людини.

Фахівці навчили систему аналізувати ситуацію над сільськогосподарськими полями та реагувати на появу птахів. У цьому випадку комп’ютер дає команду і піднімає дронів у повітря, які відлякують птахів, видаючи гучні звуки та імітуючи крики хижаків. Після того як безпілотні машини відженуть шкідників, вони повертаються на ділянку та займаються патрулюванням.

«Виробників справді немає хорошого інструменту, на який вони могли б покластися для відлякування птахів-шкідників за доступною ціною», — заявив один із авторів системи Маной Каркі. За словами Каркі, «птахи справді розумні», і люди без спеціальних технічних засобів не в змозі завадити їм набігати на поля.

Створена вченими система вже продемонструвала свою ефективність. На полях, повітряний простір над якими патрулювали дрони, кількість пошкоджених плодів скоротилася приблизно на 50 відсотків.

Наприкінці 2021 року фахівці Стенфордського університету створили робота, який має лапи для захоплення предметів. За словами вчених, під час конструювання пристрою вони надихалися здібностями тварин.

By molgal