Адміністратор НАСА Білл Нельсон анонсував знімок раннього Всесвіту від телескопа Вебба

Адміністратор НАСА Білл Нельсон (Bill Nelson) анонсував, що 12 липня агентство представить найглибше зображення Всесвіту, яке було отримано завдяки космічному телескопу Джеймса Вебба. Про це повідомляється у прес-релізі на Phys.org.

В даний час астрономи здатні спостерігати космологічні об’єкти, які датуються в межах 330 мільйонів років після Великого вибуху, але фахівці вважають, що за допомогою телескопа Вебба вони зможуть отримати знімки ранніх епох існування Всесвіту. Оскільки Всесвіт розширюється, світло від найдальших об’єктів зміщується з ультрафіолетової та видимої області спектру до інфрачервоних довжин хвиль, які космічний телескоп здатний виявити з безпрецедентною роздільною здатністю.

Очікується, що телескоп використовуватиметься у дослідженнях об’єктів Сонячної системи та атмосфер екзопланет, що дозволить знайти потенційно придатні для життя планети біля інших зірок. За словами заступника адміністратора НАСА Пем Мелрой (Pam Melroy), телескоп може залишатися в робочому стані протягом 20 років, що вдвічі перевищує спочатку розрахований термін служби.

Раніше повідомлялося, що в телескоп Джеймса Вебба потрапив мікрометеорит, через що співробітники НАСА помітили незначні, але відчутні спотворення в даних, що надходять. Фахівці сподіваються, що інцидент не вплине на подальшу роботу апарату, оскільки, незважаючи на пошкодження «Джеймс Вебб», продовжує надсилати більш якісні зображення, ніж очікувалося на цьому етапі підготовчих робіт.

By molgal