Фахівці з Інституту Френсіса Крика виявили походження сучасних собак. Основним висновком дослідження, опублікованого в журналі Nature, є те, що собаки зазнали одомашнення у східній Євразії.

У попередніх роботах вчені припускали, що у собак, які нині живуть, один спільний предок — стародавні вовки із Західної Європи. Однак у новій роботі вдалося довести, що ці тварини приручилися двома шляхами: ті, що жили в Сибіру, ​​Північній та Південній Америці, східній Азії та Європі, походять від одного вовка зі східної Євразії, а собаки з Близького Сходу та з Африки з’явилися в результаті схрещування. євразійські вовки з іншим місцевим видом.

Таких висновків фахівці дійшли після секвенування геному 66 древніх вовків з Європи, Сибіру та Північної Америки. Виявилося, що всі групи вовків мали загальні гени в епоху пізнього плейстоцену, що дозволило відстежити природний відбір, що спровокував появу мутації в гені IFT88 близько 40-30 тисяч років тому. Автори роботи вважають, що саме вона і допомогла виду вижити.

By molgal