Турецькі хакери з групи Börteçine Siber Tim через Facebook оголосили про злом сайту посольства Росії в Ізраїлі. Станом на 14:00 за Києвом електронна сторінка посольства була недоступна, однак, судячи з збережену в кеші Google версії сторінки, на ньому був розміщений прапор Туреччини і портрет першого президента республіки Мустафи Кемаля Ататюрка.

В ніч на 3 січня Börteçine Siber Tim зламали Instagram-аккаунт російського міністра зв’язку і масових комунікацій Миколи Нікіфорова.

На сторінці з’явилися повідомлення про те, що атаку вчинила хакерська група Börteçine Siber Tim, і шість зображень: голови басмаческого руху Енвер-Паші, засновника Турецької республіки Кемаля Ататюрка, момент падіння військового літака, підбитий літак і два турецьких прапора.

Фотосервіс, за словами міністра, не реагував протягом дев’яти годин. «Після сьогоднішнього інциденту особисто у мене залишилося багато питань до безпеки “Інстаграма” порівняно з іншими сервісами і до швидкості реакції його підтримки», — написав він на особистій сторінці у «Вконтакте».

В кінці грудня минулого року про підготовку атак на російські сайти оголосила турецька хакерське угруповання Ayyıldız.

Відносини між Москвою та Анкарою серйозно ускладнилися після того, як 27 листопада минулого року винищувачі турецьких ВПС збили російський фронтовий бомбардувальник Су-24, задіяний в операції на території Сирії. Пілот російського літака загинув, штурман вижив (в ході операції з його порятунку загинув російських морський піхотинець).

Анкара відмовилася вибачатися за інцидент, після чого Москва ввела стосовно республіки ряд санкцій, передусім економічного характеру. Крім того, Росія з 1 січня 2016 року скасувала безвізовий режим для громадян Туреччини і заборонила російським компаніям наймати їх на роботу

By molgal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *