Міжнародна група вчених із Німеччини, Австрії та Швеції виявила вірус, що викликає загадкову смертельну хворобу домашніх кішок у Європі. Попередні результати дослідження, в яких розкривається причина хвороби, що «хитає», викладені в архіві препринтів bioRxiv.

Спочатку фахівці припускали, що хворобу, що «хитає», викликає вірус хвороби Борна, проте подальші дослідження не підтвердили цю ідею. У новій роботі вчені проаналізували мізки 29 приспаних кішок Європи та не виявили ознак ДНК вірусу Борна, проте виявили сліди вірусу rustrela у 28 тварин. Цей вірус є родичем вірусу, який викликає краснуху.

Неврологічна хвороба, що вражає домашніх вихованців, відома фахівцям вже майже півстоліття, однак у 2020 році її спалах привів до випадків загибелі від енцефаліту різних тварин, включаючи капібар, ослів і деревних кенгуру. Симптоми у кішок включають втрату здатності втягувати пазурі, тремор, втрату контролю над кінцівками та судоми. Хворі тварини мають ходу, що хитається, тому інфекцію прозвали «хитає». Інфекція, від якої немає ліків, прогресує протягом двох тижнів, проте невідомо, коли настає термінальна стадія, оскільки більшість тварин присипляють.

By molgal