Економіці Китаю передбачили застій

Американський інвестиційний банк Goldman Sachs передбачив нульове зростання провідним представникам економіки Китаю, опублікувавши прогноз щодо національного фондового індексу MSCI. Витяг з нього наводить CNBC.

За підрахунками авторів, за підсумками 2022 року прибуток провідних китайських компаній, що входять до індексу, продемонструє нульове зростання — проти чотирьох відсотків, згідно з попередніми версіями прогнозів.

У свою чергу сам індекс MSCI China до липня наступного року досягне рівня 81 пункту замість 84 пунктів, що прогнозувалися раніше. З початку липня індекс знизився на шість відсотків і зараз перебуває на рівні 68,81 пункту.

Зниження прогнозних показників пов’язане насамперед із кризою нерухомості у Китаї. Багато пайовиків у різних провінціях країни одночасно відмовилися від виплат по іпотеці через надто повільне будівництво житлових будинків, в яких вони придбали квартири.

Це з браком оборотних засобів, з якою зіткнулися девелопери. Перебої з виплатами завдають шкоди банкам та власникам їх іпотечних облігацій, забезпечених виданими кредитами, серед яких є великі корпорації та фонди.