В Іспанії виявили величезний мегалітичний комплекс із більш ніж 500 стоячих каменів, який є одним із найбільших у Європі. Про це повідомляється у прес-релізі на Phys.org.

Будівля була виявлена ​​на ділянці в провінції Уельв, що знаходиться біля південної частини кордону Іспанії та Португалії, неподалік річки Гвадіана. За словами археологів, мегалітичний комплекс Ла-Торре-Ла-Жанера є найбільшою і різноманітною колекцією згрупованих стоячих каменів на Піренейському півострові. Ймовірно, його почали будувати у другій половині шостого чи п’ятому тисячолітті до нашої ери.

Загалом археологи нарахували 526 стоячих каменів заввишки від одного до трьох метрів. Однак на ділянці були виявлені не тільки стоячі камені, а й різні типи похоронних споруд, у тому числі дольмени, кургани та кам’яні ящики. Вчені відзначають, що ділянки, де поєднуються мегалітичні споруди кількох типів, трапляються рідко. Більшість каменів було згруповано у 26 рядів та два кромлехи (кам’яні кола), які розташовані на пагорбах, звідки зручно спостерігати за сходом Сонця під час літнього та зимового сонцестояння, а також у дні весняного та осіннього рівнодення.

Багато каменів глибоко закопано в землю, тому для ретельного вивчення мегалітів фахівці запланували археологічні розкопки, які будуть проведені до 2026 року.

By molgal