Архів львівських газет: Молода Галичина

 

П’ятниця, 14 травня 2004 р., 5 сторінка


Усіх «собак» - на Буняка?

 

(Закінчення. Поч. на 1 стор.)

 

І хоча Буняк закликав депутатів проголосувати за ухвалу в цілому, його не почули депутати з «Нашої України», бо полишили сесійну залу. Заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Романів повідомила, що виконавчі служби заарештували рахунки Франківського райвідділу освіти на суму близько 900 тис. грн. та Личаківського райвідділу освіти на 720 тис. грн. Розгляд цього питання перенесено на наступний четвер.

 

Зараз у Львові усіх «собак» вішають на Буняка. Хоча насправді собаки тут не винні, бо «вішати собак» означає начіпляти на когось насіння реп’яхів, яке звуть у народі «собачками». А за два роки керування містом на Любомирові Буняку, здається, оцих «собачок» уже й ніде вішати. Тому у Львові виникла ініціативна група, яка розпочала процес підготовки до проведення загальноміського референдуму за відкликання міського голови з посади через недотримання ним даних передвиборчих обіцянок. Зокрема, запевнення львів’ян у налагодженні цілодобового водопостачання за два роки, а у разі невиконання цієї обіцянки Любомир Костянтинович також пообіцяв добровільно, без референдуму, піти у відставку.

 

Однак, здобувши таким чином симпатії та голоси виборців і одягнувши мантію мера, Буняк після двох років головування у ратуші цих двох основних обіцянок у повному обсязі не виконав: хоча вода й потекла за розширеним графіком та, все ж, не цілодобово. Відтак, мантія мера рясно всіялась «собачками». Але наш мер, вочевидь, керується східною мудрістю, за якою караван повинен іти далі й не зважати на собачий гавкіт, тому неодноразово заявляв, що у відставку не піде доти, доки не забезпечить Львів водою, навіть якщо для цього знадобиться ще одна каденція.

 

А тим часом керівники ініціативної групи - голова ЛОО ОУН в Україні Роман Козак, голова ГО «Скнилівська трагедія» Стефан Козак, директор Центру досліджень економічного потенціалу Західної України Володимир Тарасенко, лідер незалежної освітянської профспілки Андрій Соколов - провели прес-конференцію, де оприлюднили свої наміри щодо ініціювання референдуму за дострокове припинення повноважень міського голови Любомира Буняка. Ініціатори референдуму, за словами Романа Козака, керуються ст. 79-ю Закону України «Про місцеве самоврядування», який вимагає зібрання підписів 10% виборців, які б висловилися за його проведення. У масштабах Львова це становитиме 70 тис. підписів. А для визнання референдуму дійсним у ньому повинні взяти участь 50% + 1 виборець.

 

Роман Козак повідомив, що ініціативна група належним чином уклала необхідні документи і зареєструвала їх у канцелярії Львівської міської ради. За підтримкою своїх ініціатив ЛОО ОУН в Україні звернулась до Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. У зверненні йдеться, що місцеві організації «Нашої України» та БЮТ, прикриваючись політичною доцільністю, фактично покривають діяльність Буняка. Така лінія поведінки, говориться у зверненні, не знаходить розуміння у львів’ян, які свого часу проголосували за Буняка саме з подачі цих політичних структур.

 

Андрій Соколов сказав, що для підготовки референдуму про недовіру міському голові доцільно створити три-чотири ініціативні групи, і робота в цьому напрямі в освітянському середовищі вже ведеться. Він зазначив, що Любомир Буняк, перебуваючи на посаді мера, використав її винятково для задоволення власних та родинних меркантильних інтересів. Він наголосив, що громада міста має однакове право обирати собі голову і припиняти його повноваження у разі невиконання ним даних обіцянок. Створити свою ініціативну групу також планують і працівники ВАТ «Іскра», яким мер не надав обіцяної території під спорудження житлового будинку. Соколов сказав, що на цьому місці тепер будує житло фірма, у якій Буняк має приватний інтерес.

 

16 травня ініціативна група сподівається отримати бланки для збору підписів про скликання міського референдуму. Його планують провести восени, останньої неділі жовтня, у день виборів президента України. Це дозволить заощадити кошти. Володимир Тарасенко, котрий запевняє, що дуже добре знайомий із Буняком особисто, як доктор економічних наук, скрупульозно підрахував, що за два роки від діяльності мера місто зазнало збитків на суму 17-18 млн.грн. Тому подальше перебування Буняка на цій посаді, на думку Тарасенка, є неприпустимим. Він зазначив, що Львовом повинна керувати «розумна людина», а вибори нового мера мають відбутись на конкурсній основі. Чимало претензій до міського голови також і у громадської організації «Скнилівська трагедія». Її голова Стефан Козак заявив, що Любомир Буняк через неналежне виконання своїх прямих обов’язків значною мірою спричинився до трагедії на Скнилівському летовищі, а потім чинив тихий спротив побудові каплички на місці трагедії для увічнення пам’яті загиблих. У листі-відповіді до ГО «Скнилівська трагедія» Буняк повідомив, що «не може підтвердити високу архітектурно-мистецьку вартість пам’ятного знака-каплиці». За словами С. Козака, така поведінка мера була зумовлена тим, що капличка стала на заваді для реконструкції цього летовища якимсь закордонним інвестором.

 

Загалом, ініціатори референдуму мають на меті створити прецедент, щоб наступні керівники органів місцевого самоврядування відповідали за свої слова і виправдовували ділом довіру громади. Чи підтримають ініціаторів відкликання мера з посади львів’яни, покаже час і новий розвиток подій у Львові та довкола нього.

 

 

Йосиф ПАЗЯК, «МГ».