Архів львівських газет: Молода Галичина

 

П’ятниця, 4 червня 2004 р., 1 сторінка

 

 

Проїзд у «маршрутці» - 1 грн.?

 

26 автотранспортних підприємств Львова, які входять до складу асоціації «Львівський пасажирський транспорт», надіслали на адресу міського голови лист, у якому вимагають на засіданні виконкому Львівської міськради переглянути граничний розмір тарифу на перевезення пасажирів у маршрутних таксі до 1 гривні. «Це хоча й не вирішить усіх фінансових проблем автопідприємств, але й не призведе до їх повної зупинки», - зазначається у зверненні.

 

Потреба в такому непопулярному рішенні у зверненні обґрунтовується складним фінансовим становищем автотранспортних підприємств, які упродовж п’яти років перевозять пасажирів за незмінним тарифом 80 коп. за одну поїздку. Натомість за цей час із 0,75 грн. до 2,2 грн. підвищилася вартість пального, удвічі - вартість запасних частин, із 74 грн. до 205 грн. збільшилася мінімальна заробітна плата. Водночас кількість пасажирів, котрі мають право на пільговий проїзд на автотранспорті, зросла майже вдвічі. Нині пільгами користуються 974 тис. із 2 млн. 600 тис. мешканців області. «При цьому весь тягар пільгових перевезень покладений на плечі автоперевізників», - мовиться у зверненні.

 

Якщо ж Львівський виконком не прийме рішення про перегляд граничних тарифів, то «автоперевізники будуть вимушені скоротити виконання нерентабельних рейсів та, відповідно до чинного законодавства, відмовитись від пільг з податку на додану вартість при регульованих тарифах і здійснювати перевезення пасажирів з урахуванням ПДВ, установивши вартість проїзду в розмірі 1 грн. 20 коп.».