Архів львівських газет: Молода Галичина

 

П’ятниця, 4 червня 2004 р., 7 сторінка

 

Усі дівчата Бонда-Долтона, бо їх мало (8 серія)

 

(Продовження. Початок у №№ 21, 24, 27, 39, 44, 50, 54)

 

Якщо поділити канонічного Бонда на «класичного» і «новітнього», то останнім агентом 007 першого періоду став 41-літній зеленоокий валлієць Тімоті Долтон. Маючи репутацію серйозного шекспірівського актора, він так само поважно поставився і до ролі Джеймса Бонда, граючи його як досвідченого розвідника. Тому в серіалі відчутно змаліла доза гумору, та й дівчат поменшало. Не може ж така солідна особа перескакувати з ліжка в ліжко, коли на карту поставлено долю світу. Задля справедливості зазначу, що постати у всій красі в Тімоті було не так багато можливостей: два фільми - тільки й усього!

 

Меріам із Лондона

 

Перша дівчина для кожного Бонда - як перше кохання... Героїня фільму «До потемніння в очах» (1987), Кара Мілови, грала на віолончелі в Чехословаччині, поки Долтон, тобто Бонд, не забрав її на Захід. Роль у «бондіані» стала першим помітним кіноуспіхом 26-літньої уродженки Лондона Меріам д’Або. Цікаво, що майбутню виконавицю запросили тільки для підігравання під час акторських проб, які проходили потенційні Бонди, але дівчина так сподобалася продюсерам, що потрапила до основного кастингу.

 

У крові Меріам змішалися датські гени батька та грузинські по лінії матері. Зростала дівчинка в Парижі й Женеві. Звісно, що з такої дитини не могла вирости пересічна особа. Та й рідня в неї - люди відомі: кузен Майк - співак і композитор, його донька Олівія обрала таку саму професію, що й Меріам. Можливо, у доробку акторки небагато яскравих фільмів, але у свої 43 роки д’Або вже знялася у понад 40 кіно- і телефільмах. У листопаді минулого року Меріам уперше вийшла заміж за старшого від неї на 24 роки Г’ю Гадсона, славетного англійського кінорежисера, володаря «Оскара» за «Вогненні колісниці». Може, чоловік нарешті допоможе розкритися акторському таланту своєї дружини. А 2002 року, коли світ відсвяткував 40-літній ювілей «бондіани», саме Меріам д’Або телеканал American Movie Classics довірив бути ведучою програми Why Bond Girls are Forever, і вона брала інтерв’ю у найславетніших «дівчат Бонда» - від найпершої Урсули Андресс до останньої Голле Беррі.

 

А Кері віддає перевагу Гіру

 

У другому «бондівському» фільмі Тімоті Долтона «Ліцензія на вбивство» (1989) роль «хорошої» дівчини Пам Був’є дісталася 28-літній американці Кері Ловелл. Донька відомого вченого-геолога, вона ще в дитинстві об’їздила півсвіту. А коли повернулася до Штатів, то її, ученицю-старшокласницю, «відкрила» модельна агенція Форда. Блакитноокій темноволосій дівчині нічого не бракувало (зріст - 178 см, розміри - 86C-63-89), тож Кері стала улюбленою моделлю таких «китів», як Ральф Лорен і Келвін Кляйн. Її обличчя тривалий час прикрашало обкладинки численних модних журналів. Спробувавши акторства, Кері не надала цьому фаху особливого значення, знімаючись у кіно зрідка й нерегулярно.

 

Напевно, більшу вагу для Ловелл має особисте життя. 1989 року вона вперше вийшла заміж за відомого американського актора Ґріффіна Данна, народила йому доньку, але таки розлучилася з ним після шести літ спільного життя. Після цього Кері на якийсь час повернулася до акторської праці, навіть відіграла два сезони в популярному телесеріалі «Закон і порядок» (роль Джеймі Росс). Але наприкінці століття вона «закрутила» роман із самим Річардом Ґіром. Спочатку, у лютому 2000-го, Кері подарувала йому найцінніший дарунок, який жінка може зробити чоловікові, - первістка. А в листопаді 2002 року перебірливий Річард нарешті побрався з матір’ю свого сина й донині заявляє в усіх інтерв’ю, що він ще ніколи не почувався щасливішим.

 

Таліса з Брукліна

 

Зрозуміло, що кожна жагуча брюнетка на ймення Лупе Ламоре стане фатальною жінкою для будь-якого Бонда. І саме така роль дісталася екзотичній 22-літній Талісі Сото. Народившись у пуерто-риканській родині, що жила у Брукліні, красуня Міріам (справжнє ім’я дівчини) переїхала до Массачусетса, де й почала працювати моделлю з 15 літ. Фото Таліси прикрашали обкладинки Vogue, Mademoiselle, Glamour, Self, знялася вона і для серії фотографій у купальних костюмах Sports Illustrated. Хоч як ревна католичка й відхилила спокусливу пропозицію «Плейбою», для якого оголеними позували чи не всі дівчата Бонда. 1990 року журнал People включив нашу пуерториканочку до списку 50 найвродливіших людей планети (є чого: зріст - 178 см, розміри - 91B-68-91).

 

Якщо в акторському плані Талісі особливо нічим похвалитися, то її особисте життя набагато яскравіше. Три роки вона була одружена з відомим актором грецького походження Костасом Манділором. А 2002 року Таліса двічі потішила Бенджаміна Братта, якого тільки-но за його романи «на стороні» покинула наречена Джулія Робертс. У квітні пара побралася, а у грудні, як і годиться, в них народилася донечка.

 

Маніпенні на два фільми

 

Завершуючи розповідь про дівчат Бонда-Долтона, не можу не згадати 26-літню щупленьку маленьку (168 см) світловолосу і блакитнооку Керолайн Блісс, яка замінила на посаді секретарки «М» «пенсіонерку» Лоїс Максвелл. На жаль для акторки, серію «бондіани» було перервано аж на шість літ, і, коли її поновили, продюсери вже мали іншу кандидатку на роль Маніпенні.

 

(Далі буде).

 

Микола ШАБАЛІН, «МГ».