Архів львівських газет: Молода Галичина

 

П’ятниця, 4 червня 2004 р., 1 сторінка

 

Трипільська мода

 

У Музеї етнографії і художнього промислу нашого міста відкрито виставку «Трипільська сварга» випускників Львівської академії мистецтв Наталки Євдокименко-Проданчук та Віктора Проданчука. Її незвичність у тому, що в напівтемному залі музею, а не на подіумі, під звуки музики дівчата з модельної агенції «OK’S models» демонстрували колекцію убрання Наталки Євдокименко-Проданчук «Трипільська сварга», з якою модельєр восени торік уже встигла завоювати 1-ше місце на всеукраїнському конкурсі модельєрів у Мукачевому і місяць тому взяла гран-прі на ярмарку «Medzynarodowych Targow Lubelskich» у Польщі. Крім того, в експозиції виставки представлено чимало пластів, керамічних виробів, прикрас на тему «Трипільської сварги» її чоловіка Віктора Проданчука. Зокрема - «Міфічний звір», «Рожаниця», «Дівона».

 

- Найголовніший феномен у мистецтві - це духовна основа. А те, що ми побачили, - духовна основа, котра дає певний емоційний заряд, - сказав на відкритті проректор Львівської академії мистецтв Орест Голубець. - Виставка «Трипільська сварга» - це синтез мистецтв: прекрасного одягу і кераміки.

 

Куратор виставки мистецтвознавець Оксана Маричевська в розмові з кореспондентом «МГ» зазначила, що вони мають намір показати цю експозицію наприкінці літа в Києві, а згодом повезти до США.

 

Закінчення на 6 стор.

 

Леся ОЛЕНДІЙ, «МГ».