Архів львівських газет: Молода Галичина

 

Четвер, 2 вересня 2004 р., 1 сторінка

 

«Тривіту» знову виселяють?

 

За чотири роки існування авторської школи, яка належить комунальній власності міста, це - утретє. Тепер - із приміщення на вулиці Виговського.

 

Незважаючи на те, що приміщення колишньої вечірньої школи на вулиці Тершаківців було непридатне для навчання і санепідстанція не давала на це дозволу, 2000 року тимчасово, терміном на один рік, школа там запрацювала.

 

Міське управління освіти тим часом вирішувало питання про переселення «Тривіти» у приміщення 58-ї школи, котру закрили. Питання винесли на сесію міськради. Однак...

 

- Обіцяне приміщення, - зазначає у розмові з кореспондентом «МГ» директор «Тривіти» Марія Чумарна, - в останній момент було віддано початковим класам СШ № 53. Нам запропонували приміщення на вул. Замкненій, що також є непристосоване для навчання. Та, як результат, старші класи «Тривіти» 30 серпня 2001 року поселили на вул. Виговського терміном на 3 роки. Міським управлінням освіти було обумовлено: такий термін умовний, і в перспективі дитсадок № 75, приміщення якого орендує школа, об’єднають із нею.

 

Проте 2002-го змінюється керівник Залізничного райво, у котрого з’явилися інші ідеї: розвивати дошкільну установу. З 2002-го «Тривіту» атакували візитами, листами, аби вона вибиралася з орендованого приміщення. Як наслідок - батьки почали забирати дітей із «Тривіти», а її адміністрація, через невизначеність, не могла проводити набір учнів. Навчається у «Тривіті» близько ста дітей.

 

В останньому письмовому повідомленні, отриманому 26 серпня ц. р. за підписом заступника мера Ірини Романів та начальника міського управління освіти п. Лазурка, зазначалося: школу з 1 вересня 2004 року буде виселено. За словами Марії Чумарної, під час її зустрічі з п. Лазурком обумовлено: школа залишається на Виговського, а управління тим часом підшукує приміщення для переселення.

 

- Адже Лазурко, - наголошує п. Марія, - може переговорити з керівництвом Залізничного райво і не доводити ситуацію до конфлікту. Але передвчора п. Лазурко заявив в інтерв’ю: конфлікту нема, Чумарна даремне здіймає галас. Тобто школа зостається на попередніх умовах. На яких? Адже їх немає, як нема матеріальної бази. Термін дії оренди закінчено. Питання про його продовження невирішене.

 

31 серпня ц. р. Марія Чумарна звернулася з відкритим листом до львівського міського голови та управління освіти Львівської міськради. У зверненні, зокрема, ідеться: «Якщо ви назвали себе владою, то майте сміливість приймати рішення. Не на словах, а на ділі доведіть, що наше місто - це не болото, у якому тонуть живі ідеї...». І ще: «Дивним є те, що школа, яка перебуває у комунальній власності, орендує у місті приміщення, а ще дивнішим, що уже другий рік підряд Залізничний районний відділ освіти погрожує викинути школу з приміщення на вул. Виговського». Але п. Чумарна не має наміру відступати.

 

 

 

Валентина ШУРИН, «МГ».