Архів львівських газет: Молода Галичина

 

Четвер, 2 вересня 2004 р., 3 сторінка

 

Шкільний дзвоник пролунав для 6 тис. львівських першачків

 

Учора, 1 вересня, загальноосвітні середні та вищі навчальні заклади святкували День знань.

 

Після літніх канікул школярі та студенти сіли за парти. Цьогоріч до навчання приступило майже 84 тисячі львівських школярів, а перший дзвоник пролунав для шести тисяч першачків.

 

Як розповів начальник управління освіти Львівської міської ради Костянтин Лазурко, на відміну від минулого року, цьогоріч кількість школярів зменшилася на 4 тисячі. «Така тенденція до зменшення кількості дітей у навчальних закладах, що пов’язана із демографічною ситуацією, спостерігається упродовж кількох літ», - зазначив пан Лазурко. Демографи прогнозують, що вона збережеться щонайменше до 2015 року, а її наслідки, можливо, будуть подолані не раніше як 2020-го. В Україні, порівнюючи з 1997 роком, 2003-го прийом учнів до перших класів зменшився на 28%.

 

Окрім того, школа поступово переходить на 12-річний термін навчання. І з учорашнього дня уся початкова школа буде чотирирічною. Оскільки нині діти з третього класу перейшли до четвертого, то п’ятикласників поменшає на 60%. Така ситуація викликає диспропорцію у навантаженні вчителів, тобто буде потрібно більше викладачів початкових класів, натомість зменшиться кількість педагогічних ставок у старшій школі.

 

 

Юлія БІДА, «МГ».