Архів львівських газет: Молода Галичина

 

Четвер, 2 вересня 2004 р., 6 сторінка

 

Леонід КУЧМА:

«На мою долю випало найвище щастя –

виводити на орбіту сучасної цивілізації рідну країну»

 

- День незалежності України є найсвітлішим у новітній історії України днем, - заявив Президент України Леонід Кучма під час урочистого зібрання з нагоди Дня незалежності.

 

У своїй промові глава держави виклав особистий погляд на підсумки усіх тринадцяти років незалежності. За словами Президента, після розвалу світової системи комунізму на новий шлях розвитку, крім України, стали ще 26 держав, однак історичний виклик Україні був найунікальнішим:

 

- Наші перетворення нагадували похід пустелею. Вони здійснювалися одразу на чотирьох фронтах, водночас у чотирьох трансформаційних площинах, - сказав Леонід Кучма. - Навряд чи існує десь у світі нація, якій довелося переборювати катастрофічні наслідки 300-літньої бездержавності. Проте нам вдалося завершити початковий етап створення держави Україна.

 

У своєму виступі Леонід Кучма спинився на основних віхах розбудови України, наголосивши на труднощах та успіхах, котрі наша держава пережила на цьому шляху.

 

- Більшість низів в Україну не вірила, більшість верхів не знала, як нею управляти. Таким був наш старт. Із такої відмітки ми розпочинали, - зазначив Леонід Кучма. - Ми впоралися зі створенням державного механізму. У нас є власна армія, служба національної безпеки, правоохоронна та судова системи, кредитно-фінансова система, власна валюта. Україна входить у світове співтовариство як повноцінний суб’єкт міжнародних відносин.

 

І водночас Президент зауважив, що «ми розуміли: наші кроки без виробленої далекосяжної лінії - не більш як конвульсійні, малопродуктивні і невпорядковані рухи».

 

Тому, за словами Леоніда Кучми, було сформовано стратегічний курс, який визначив напрям розвитку України щонайменше в першій третині XXI ст.

 

- Основним пріоритетом зовнішньоекономічної діяльності має стати остаточне оформлення участі України у світовій економічній системі. Глибоко переконаний, що інтересам і України, і ЄС відповідатиме розвиток наших відносин за принципом асоціації, - заявив глава держави.

 

Аналізуючи стан української економіки, Леонід Кучма зазначив, що в Україні реалізовано позицію соціально орієнтованої економіки - випереджального зростання (порівняно з ВВП) реальних доходів населення, насамперед заробітної плати.

 

- Лише цього року ці доходи зросли на 15%, а реальна заробітна плата - на 26%. Сьогодні середньомісячна зарплата - понад 600 грн., а 4 роки тому її рівень становив тільки 181 грн. Якщо 2000 року середній розмір пенсії становив 66 грн., то сьогодні - понад 220 грн., - ідеться у виступі Президента України.

 

Леонід Кучма також детально спинився на президентській виборчій кампанії.

 

- Усе прогресивне світове співтовариство неначе забуло на якийсь час про свої глобальні справи і зайнялося животрепетною «світовою» проблемою - українськими виборами. Принаймні такий ефект намагалася створити опозиція і вірнопіддана їй дуже незалежна преса, - зазначив президент. - Наступну річницю незалежності ми святкуватимемо уже після президентських виборів. Вибір - за народом, але хочеться, щоб це був щасливий вибір. Вибір, сповнений мінімальною кількістю ризиків для України, - зауважив Леонід Кучма.

 

За його словами, перелік імовірних варіантів можна звести до кількох. Перша модель розв’язання історичних проблем передбачає радикальну зміну правлячої еліти, коли владні повноваження просто буде передано іншим особам. Друга ж модель характеризується спадковістю політичного курсу, поглибленням численних трансформацій, нарощуванням темпів соціально-економічного зростання і піднесенням життєвих стандартів громадян.

 

- Наше завдання - зробити все залежне від нас, щоб застерегти Україну від згубного, сповненого ризиками і потрясіннями першого варіанта розвитку подій, - зазначив Леонід Кучма. - Я закликаю усі політичні сили до спільної програми дій на благо нашої молодої держави, яка, на подив усього світу, стрімко набирає висоту.

 

Водночас, зауважив глава держави, деякі пігмеї від політики намагаються прорватися до влади під гаслом «Україна - без Кучми».

 

- Вони виставляють себе на глум принаймні тому, що діючий Президент не бере участі у виборах. Але в одному я можу запевнити усіх своїх співвітчизників - Кучма без України не буде ніколи, - підсумував свій виступ глава держави.

 

 

 

Тереза МАЄВСЬКА.

 жена изменила с любовником