Архів львівських газет: Молода Галичина

 

Четвер, 2 вересня 2004 р., 6 сторінка

 

Зі своїми проблемами - у приймальню Януковича

 

Керівник регіонального передвиборного штабу кандидата у президенти Віктора Януковича на Львівщині Олексій Радзієвський минулого вівторка провів прес-конференцію із приводу подій, що відбувались під час святкування 148-х роковин Івана Франка в його рідному селі Нагуєвичі на Дрогобиччині.

 

Він наголосив, що намагання представників конкуруючих штабів здобути політичні дивіденди на спекуляціях ім’ям Великого Каменяра дали зворотний ефект. За словами Радзієвського, переважна кількість нагуєвичан обурена поведінкою нардепів від «Нашої України» О. Гудими, М. Косіва, екс-митника М. Гориня, котрі мовчки споглядали дії провокаторів, що здіймали свист, галас під час виступів промовців, які не належать до «НУ». Керівник штабу Януковича на Львівщині вважає ганебним явищем політизацію роковин Івана Франка, коли на дні народження Каменяра колишній митний генерал М. Горинь закликає людей кричати «Так Ющенко!». О. Радзієвський вважає, що виборчий штаб Ющенка намагається провокаціями втягнути штаб Януковича в силове протистояння. «Цього не буде. Їхні розрахунки приречені на цілковитий провал», - наголосив він і уже вкотре закликав конкурентів до реальної, а не декларативної чесної, цивілізованої боротьби у передвиборній кампанії. Адже, за його словами, понад десяток біг-бордів Віктора Януковича заляпали у Львівській області фарбою невідомі зловмисники. З цього приводу було подано відповідні заяви у правоохоронні органи. О. Радзієвський переконаний, що цю брудну і чорну роботу беруться виконувати аморальні типи і, зрозуміло, не з політичних міркувань, а за відповідну платню.

 

Варто зауважити, що, будучи одним із керівників Західної регіональної митниці, пан Горинь до Нагуєвичів не навідувався. Натомість Олексій Радзієвський у виступі, який намагались засвистати «нашоукраїнці», закликав присутніх працювати так, як Іван Франко, уболівати за людей - як Іван Франко, бути незламними і сильними - як Каменяр.

 

Не тільки закликами обмежились представники ЛОО Партії регіонів, яку очолює Радзієвський. Він повідомив, що його однопартійці за участю ЛОО СДПУ (О) заклали й освятили наріжний камінь під будівництво нової школи у с. Ясениця, де Іван Франко навчався грамоти і вивчився читати за 10 днів. Уряд виділив уже півтора мільйона грн. для спорудження надсучасної комп’ютеризованої школи для молодого покоління земляків Каменяра. І при тому ніхто не вигукував агітаційних гасел.

 

Невдовзі штаб Януковича, ймовірно, запідозрять у привласненні Ющенкового гасла «Не словом, а ділом!», бо за останнім добрих і корисних справ особливо не зауважувалось, а слів та гасел - море. Керівник громадської приймальні штабу Януковича на Львівщині Володимир Клюс повідомив, що на 31 серпня до обласної та окружних громадських приймалень кандидата у президенти Віктора Януковича звернулося 1367 осіб. Зазвичай це - люди пенсійного віку, яких турбують малі розміри пенсій і невчасна виплата так званих наукових пенсій працівникам підприємств ВПК, які пережили санації та реорганізації. Керуючись Законом України «Про звернення громадян», працівники приймальні «штурмують» різноманітні держустанови в інтересах людей, які вже пооббивали всі чиновницькі пороги. У результаті - отримано відповідь із ЛНУ ім. Івана Франка про переведення студента із малозабезпеченої сім’ї з платної форми навчання на безплатну. А ДП «Львіввугілля» стараннями громадської приймальні Януковича виплатило заборговану зарплату своєму працівникові - 2927 грн.

 

Чимало скарг надходить на адресу ВАТ «Львівобленерго», яке за борги припиняє постачання струму. У приймальні Януковича люди знаходять ефективну правову підтримку для вирішення своїх проблем. Тому не дивно, що рейтинг Віктора Януковича у Львівській області, за словами Радзієвського, згідно із соціологічними опитуваннями, зріс ще на 2,5% і становить тепер 12,5%.

 

 

 

Йосиф ПАЗЯК, «МГ».