Архів львівських газет: Молода Галичина

 

Четвер, 2 вересня 2004 р., 28 сторінка

 

Купуєте комп’ютер? Інтернет порадить!

 

Нині перед багатьма з нас постає питання купівлі комп’ютера, відео чи фотокамери, нової «мобілки». Дехто купує ці речі вперше, інші стежать за новинками і хочуть не відставати від прогресу або їм не вистачає можливостей тих пристроїв, які в них уже є.

 

Проте коли спостерігати за появою нових процесорів чи відеокарт цілком реально, то за цінами на них - досить проблематично, оскільки змінюються вони чи не щодня, причому не завжди дешевшають, а часом і дорожчають. Коли переді мною постало завдання знову оновити «начинку» домашнього ПК, я, як завжди, вирішив скористатися допомогою Інтернету. Досить багато фірм мають свої сайти, деякі навіть періодично публікують тут свої прайси на них. Але досить незручно скачати кілька прайсів, а потім порівнювати - що, де і на скільки дешевше. А надто - яка загальна ситуація на ринку: чи варто почекати, скажімо, із купівлею монітора, чи, навпаки, слід чимдуж бігти і його купувати, поки ціна на нього не виросла до недосяжних меж.

 

Отож, тут на допомогу можуть прийти прайс-сервери. Що це таке? На сайті збираються відомості про ціни від різних фірм. Яка вигода від цього для користувача? Не шукати сайт окремої фірмочки та її прайс, а отримати інформацію про багато фірм відразу. Нарешті й у вітчизняному Інтернеті є з чого вибрати. Проте на таких серверах найбільше розташовано київських фірм. Халепа. Шукаємо щось із львівськими фірмами. Після чергових пошуків значний вибір комп’ютерних фірм вдається виявити на сайті Infomincer.Net (www.i-m.com.ua) - близько 200. Добре, що список продавців техніки (не тільки комп’ютерної, а загалом усієї електроніки) тут можна отримати після двох-трьох кліків (деякі сайти з навігації не витримують критики).

 

Легко також знайти інформацію про потрібний товар. Наприклад, мене цікавили DVD-RW і процесори Athlon 2200 та Athlon 2400. Оскільки конкретної моделі DVD-RW я не знаю, та й цікавить мене перш за все ціна. Серед комплектуючих вибираю DVD-RW, а потім серед продавців - Львів. Отримую ціни за зростанням від $95. Це дорого чи дешево? Вибираю модель і дивлюся у пункті «динаміка цін». Ага, ціна падає, причому останнім часом не настільки суттєво. Що ж, подешевшання відбулося. Чекати ж заради знижки на $2-3 ще кілька місяців, мабуть, не варто. Беру! Повертаюся до вибору всіх моделей і клікаю по конкретних моделях. Після цього отримую лінки на місцевих продавців, фото та технічну інформацію про цей продукт. Звідси безпосередньо можна надіслати листа конкретній фірмі (Infomincer не займається продажем), указавши товар, який ви хотіли б замовити.

 

Із процесорами простіше: набираю у полі пошуку його модель і проробляю ті операції, за єдиним винятком: вказую межі ціни - від $60 до $75, позаяк ні Duron, ні Athlon 64 мене з різних причин не влаштовують.

 

Якщо не орієнтуєтеся у тому, що саме вам потрібно, то скористайтеся меню «вибір моделі». Просто задайте ключові параметри того чи іншого товару - і система покаже перелік виробників та моделей, що відповідають вимогам. І одразу ж - свіжі ціни на бажану модель.

 

Є на сервері й багато іншої цікавої інформації: дошка об’яв, можна безоплатно розмістити своє оголошення про купівлю-продаж старого телевізора чи нової плазмової панелі. Фірма-продавець не відповіла на ваш запит? Висловіть усе, що ви про неї думаєте, у форумі. Ви економите гроші, ваш доступ до Інтернету не дозволяє годинами просиджувати в мережі? До ваших послуг розділ «Download». Ціни на будь-яку модель товару чи навіть на цілу товарну групу можете скачати у вигляді архіву, і в режимі офф-лайн спокійно пошукати потрібний товар.

 

Інтернет нарешті перестає бути для нас тільки джерелом розваг, новин та корисної навчальної інформації. І цьому сприяє поява як прайс-серверів, так й інтернет-крамниць (про них розповім у наступних випусках «МГ»), котрі дають можливість купувати товари, не виходячи за межі офісу чи дому.

 

 

 

Олександр ЛАЗУРКО, «МГ».