Мер Львова підбив підсумки року

sado
Одним з найбільших досягнень його голова Львова Андрій Садовий вважає прийняття програми підтримки учасників АТО і сімей загиблих. Про це він розповів кореспондентові Молодої Галичини.

«У цьому році ми, напевно, зазнали найбільших втрат з часів Другої світової війни. Під час Майдану загинуло 20 мешканців нашого міста та області. З початку війни на Сході ми втратили 130 наших героїв. Тому питання №1 на сьогодні – це допомога всім нашим хлопцям, які знаходяться на Сході, допомога їхнім родинам», – підкреслив міський голова.

За його словами, в липні було прийнято рішення міської ради про підтримку військових та членів їх сімей. Їх звільнили від квартплати, і цією можливістю скористалося понад 1400 сімей. Їм допомагають у питаннях медичного і соціального забезпечення. А фронтовикам закупили обладнання та екіпіровку на три мільйони гривень.

Друга з великих справ – початок амбітного проекту будівництва трамвайної колії, який повинен з’єднати центр міста і Сихівський масив, де проживає 150 тисяч жителів.

«Ми повинні побудувати 11,5 км трамвайних колій в обидва боки. На сьогодні 30 відсотків роботи вже виконано. Ми отримали інвестиції від ЄБРР у розмірі 6 млн євро, плюс 5 млн євро ми отримали в якості гранту від німецького уряду, це подарунок», – каже мер міста.

У цьому році у Львові відкрили два будинки сімейного типу. Позиція міста – діти повинні бути в сім’ях. І місто продовжить інвестувати в такі будинки сімейного типу.

У цьому році у Львові відкрили медіатеку – це колишня бібліотека на вулиці Мулярській, де був склад книг.

«Туди вклали кошти, до речі, навіть долучилася родина Білла Гейтса, яка інвестувала в цей проект 20 тисяч доларів. Сьогодні це сучасний центр, де можна і книжки почитати, і скористатися для пізнання новітніми технологіями, так як повністю все обладнано комп’ютерною технікою. Це певна планка, яку ми поставили для наших бібліотек», – розповідає Андрій Садовий.

Не обійшов мер і невдачі.

Зокрема, триває близько 10 незаконних будівництв. І такі проблеми, стверджує він, з’явилися після того, як держава забрала у міста повноважень контролю за будівництвом. Дозволи на початок будівельних робіт, здачу в експлуатацію – сьогодні це все прерогатива держави.

Серед найбільших проблем мер згадав лютневу “ніч гніву”, після якої втекло багато міліціонерів, місто залишилося без охорони і протягом двох тижнів патрулювання велося силами громади. Ті події, на думку мера, спонукають ставити питання про створення муніципальної міліції, повернення довіри до правоохоронців і про компетенцію громади міста в питаннях громадської безпеки та дорожнього руху.