Новий голова Нацкомітету Демпартії СШАпообіцяв стати найгіршим кошмаром Трампа

Колишній міністр праці США Томас Перес, обраний головою Національного комітету Демократичної партії (DNC), пообіцяв стати найгіршим кошмаром президента країни Дональда Трампа. Відповідну заяву політик зробив у своєму Twitter, пише The Hill.

«Називайте мене Том. І не радійте занадто сильно. @keithellison (Кейт Еллісон, конгресмен з Міннесоти — ред.) і я, а також всі демократи цієї країни стануть вашим найгіршим кошмаром», — зазначив він.

Його пост став відповіддю на запис Трампа, в якій той з іронією прокоментував призначення. «Вітаю Томаса Переса, який тільки що став головою DNC. Я дуже радий за нього і Республіканську партію», — написав глава держави у Twitter.

The Hill зазначає, що у Республіканської партії також критично відгукнулися про призначення Переса. Голова національного комітету партії Ронна Макдэниэл назвала його людиною з Вашингтона (ймовірно, натякаючи на те, що він займав міністерський пост) і підкреслила, що його вступ на посаду лише посилить розбіжності серед демократів.

Перес був обраний головою DNC 25 лютого. У своїй промові він пообіцяв зробити все можливе, щоб у Трампа був тільки один президентський термін. «Коли-небудь будуть вивчати цю епоху американської історії. Нам поставлять запитання: “Де ви були у 2017 році, коли у нас був найгірший президент в історії країни?” Ми зможемо відповісти, що Демократична партія була на чолі опору», — сказав він.

24 лютого телеканал RT повідомив, що в Демократичній партії розробили план усунення Трампа від влади. Стратегію придумав активіст Девід Брок. Головий із пропонованих заходів — критика всіх помилок глави держави. Демократи мають намір пильно спостерігати за президентом і його сім’єю, подавати позови про зловживання ним службовим становищем. Крім того, планується заборонити американському лідерові давати інтерв’ю по телефону і зобов’язати особисто відповідати на всі питання.

Місце глави Нацкомітету звільнилося після того, як в ході президентської кампанії сайт WikiLeaks оприлюднив електронну переписку Демократичної партії. На тлі скандалу у відставку пішли головний виконавчий директор комітету Емі Дейси і його голова Деббі Вассерман-Шульц.