Вчені Тюбінгенського університету в Німеччині виявили невідомий вид динозаврів, який був названий Tuebingosaurus maierfritzorum. Це травоїдний ящір, який жив від 203 до 211 мільйонів років тому у регіоні, відомому під назвою Швабський Альб. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Vertebrate Zoology.

T.maierfritzorum має схожість із зауроподами – великими динозаврами з довгою шиєю. Раніше його відносили до платеозаврів відносно великих рослиноїдних динозаврів тріасового періоду довжиною 6-12 метрів. Однак останки багатьох великих ящерів на той час передчасно приписували платеозаврам, хоча вони могли належати іншим групам динозаврів.

Повторний аналіз скелета, виявленого в Троссінгені в 1922 році і що складається з задньої частини тіла, включаючи кістки кінцівок, тазу та хвоста, показали, що фрагменти не такі, як у типового платеозавра. Для T.maierfritzorum характерні ширші та міцніші стегна зі зрослими крижовими хребцями, що передбачає пересування на чотирьох ногах. Допускається, що тубінгозавр потонув у болоті, проте ліва сторона тіла тривалий час перебувала на поверхні і зазнавала впливу навколишнього середовища протягом кількох років.

Після ретельного порівняння всіх анатомічних характеристик вчені перекласифікували скелет з Троссінгена і встановили, що вони виявили невідомий вид і рід. Цілком ймовірно, що Tuebingosaurus maierfritzorum був чотирилапим і, відповідно, набагато тісніше пов’язаний з пізнішими великими зауроподами, такими як брахіозаври або диплодок.

By molgal