Ryanair пригрозила посилити правила провезення ручної поклажі

Ірландський бюджетний авіаперевізник Ryanair пригрозив посилити політику провезення другої безкоштовної сумки через те, що пасажири намагаються запхати в неї «половину вмісту свого будинку». Про це повідомляє The Telegraph.

«При посадці в літак ми боремося, тому що надто багато пасажирів приходять з половиною вмісту свого будинку замість однієї нормальної сумки і другої, трохи меншої», — розповів генеральний директор Ryanair Майкл о’лірі в інтерв’ю газеті The Irish Independent. За його словами, деякі приносять навіть три сумки. «Якщо це не припиниться, ми змінимо правила», — додав він.

Перевізник у рамках стратегії щодо перегляду тарифів і зборів дозволив пасажирам безкоштовно брати з собою в салон додаткову невелику сумку в жовтні 2013 року.

Згідно з правилами авіакомпанії, пасажир може пронести з собою в салон одну сумку вагою до 10 кілограмів, розмір якої не перевищує 55x40x20 сантиметрів, а також другу сумку розміром не більше 35x20x20 сантиметрів (наприклад, ручна сумка, сумка для ноутбука, пакет з duty free). Якщо розмір поклажі перевищує вказані вимоги, її не беруть на борт або розміщують в спеціальному відсіку літака за додаткову плату в 50 євро/фунтів.

Однак пасажири постійно перевищують норми провезення ручної поклажі, що викликає затримки рейсів.

Крім того, багато пасажирів за браком місця не можуть розмістити сумки в багажному відсіку над головою. Багато змушені розміщувати свої речі під сидінням або в багажному відсіку. Тільки перші 90 пасажирів гарантовано розміщують свої речі в салоні, повідомили в Ryanair. Тому при посадці створюється плутанина з-за того, що багато пасажири хочуть потрапити на борт першими.

Повернення до більш суворої політики допоможе вирішити проблему з ручною поклажею, вважають в авіакомпанії.