Великим кораблям - велике плавання

Великим кораблям - велике плавання

П’ятниця, 20 серпня 2004 р.  / 4 сторінка

Янукович у ГреціїПрограма робочого візиту Віктора Януковича до Греції була по-спортивному діловою

Те, що Прем’єр-міністр України, голова Національного олімпійського комітету у перші дні олімпійських змагань супроводжував нашу збірну, стало хорошим стимулом для наших олімпійців: почесне п’яте місце в неофіційному заліку здобутих нагород - найкраще свідчення цього. Про наших золотих медалістів можна сказати: великим кораблям - велике плавання.

Робочий візит Віктора Януковича викликав також великий інтерес афінських ділових кіл, передусім тих, хто замовляє в Україні великі кораблі. Провідні грецькі бізнесмени висловили бажання зустрітися з главою українського уряду й обговорити низку питань, у яких зацікавлені обидві сторони.

Суднобудування - головна складова давніх торговельно-економічних відносин України та Греції. Збудовані на грецькі гроші на миколаївських заводах десятки українських траулерів, танкерів, вантажних суден різного призначення по всьому світу торують водні шляхи під різнобарвними прапорами. Українське суднобудування відоме у світі потужними технічними можливостями, висококваліфікованими кадрами, швидкими темпами й високою якістю роботи.

Цього разу Віктор Янукович і власник однієї з провідних грецьких суднобудівельних компаній Атанасіс Ласкарідіс обговорили перспективи реалізації масштабного інвестиційного проекту. Йдеться про будівництво на Миколаївському суднобудівному заводі нафтових танкерів нового типу. Під час бесіди Атанасіс Ласкарідіс сказав Вікторові Януковичу: «Попри те, що Україна не належить до Європейської асоціації суднобудівників, українських фахівців цієї галузі та ваші технології у світі високо цінують».

На переконання аналітиків, вантажний флот, збудований в Україні, матиме дедалі більший попит. Це зумовлено збільшенням потреби в споживанні нафти країнами Далекого Сходу, передусім Китаєм. Відповідно зростатиме потреба й у засобах її транспортування.

В Афінах Віктор Янукович зустрівся також із президентом грецько-української торговельно-промислової палати Янісом Поліхронопулосом. Найбільше зацікавлення вони висловили щодо можливостей проекту поромного сполучення між Одесою та грецькими містами. Поромне перевезення дозволить забезпечити дедалі значніші потреби туристів у відпочинку й ознайомленні з обома країнами, прискорених темпів набудуть торговельно-економічні відносини.

Під час бесіди з представниками грецької компанії «NESA Energy Holding (UK) Pic» Віктор Янукович поділився думками щодо стану й перспектив української економіки та фінансів. За його словами, нинішні високі темпи зростання української економіки можна утримати завдяки легалізації тіньового капіталу. Для цього треба створити необхідну законодавчу базу, що стимулюватиме цей процес.

«Економічне зростання змушує нас шукати нові рішення. Я вбачаю резерви у легалізації тіньового капіталу. Цей процес розрахований на п’ять років», - повідомив український Прем’єр. Деталізуючи плани на майбутнє, Віктор Янукович сказав, що процес легалізації капіталів передбачає лібералізацію податкової системи, податків фізичних і юридичних осіб. «Настав час, - продовжив глава уряду, - коли треба запровадити амністію доходів громадян, які зараз перебувають у тіні». Слова, сказані Віктором Януковичем у далеких Афінах, викликали чималий відгук в Україні. Адже їх можна вважати однією з програмних засад Прем’єр-міністра на найближчий термін.

Стефанія МАРИНИЧ

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини