Засновник Інтернету проти нових доменів

Засновник Інтернету проти нових доменів

Четвер, 3 червня 2004 р. / 35 сторінка

Тім Бернерз-ЛіНа думку засновника Інтернету і нинішнього голови консорціуму W3C, конвеєр, що створює усе нові й нові домени першого рівня, потрібно спинити. Тому що це - піраміда.

На сайті некомерційного об’єднання World Wide Web Consortium, яке регулює питання розвитку Інтернету взагалі і всього набору обслуговуючих його технологій зокрема, з’явився цікавий документ (http://www.w3.org/DesignIssues/TLD), присвячений проблемі введення двох нових доменів (mobi, який лобіюється виробниками засобів мобільного зв’язку й операторами, і xxx - для діячів порнобізнесу). Він пояснює позицію W3C щодо вибухового зростання кількості доменів першого рівня.

Зокрема, Тім Бернерз-Лі каже, що ієрархічна система доменних імен була введена не для того, щоб у реєстраторів ніколи не закінчувалися гроші, а для полегшення навігації. На початку існування системи доменів першого рівня було зрозуміло, що сайт фірми «Nike» чи «Apple» не варто шукати в доменних зонах, що належать урядові (gov), військовим (mil) або якому-небудь університетові (edu). Усе було просто і відносно дешево. Уведення зон.org і.net призвело до потроєння витрат комерційних організацій на захист своїх брендів від зазіхань потенційних і реальних кіберсквотерів. Поява доменів.name,.biz,.info і т. ін. роздула вартість до небес, а також значно знизила цінність кожного домена зокрема.

Стосовно домену mobi, Бернерз-Лі зазначив: головним його недоліком є спроба поділу Інтернету на частину, сконструйовану для користувачів мобільних пристроїв (починаючи від мобільних телефонів і закінчуючи «кишеньковими злодіями» з WLAN-адаптерами), і на частину, призначену для власників традиційних засобів доступу. Це стане нищівним ударом по Інтернету, оскільки саме його цілісність є головною перевагою і секретом успіху. На думку Бернерза-Лі, такий поділ неприпустимий.


Підготував Олександр ЛАЗУРКО, «Молода Галичина».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Вересень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Попередні новини