Данило ДЕРЕГА: «Підтанцьовування - не додаток до співу»

Данило ДЕРЕГА: «Підтанцьовування - не додаток до співу»


Вівторок, 22 червня 2004 р. 9 сторінка
 
Данс-клубРозмову вела Ярина КАПІТАН
 
Про колектив сучасного танцю «Сіріус» мешканцям Львова (особливо, молоді) останнім часом доводиться чути дедалі частіше. Він, створений у жовтні 2000 року при ЛНУ ім. І. Франка як студентський данс-клуб, став знаним не лише глядачам-спудеям, а й широкому колу шанувальників танцю.
 
Нині колектив працює і при університеті, і при палаці культури ім. Г. Хоткевича, бере участь у різноманітних акціях. Однією з останніх робіт «Сіріуса» є сольна програма «Тобі...», яку вони презентуватимуть до Дня молоді, 27 червня, у залі ПК ім. Г. Хоткевича. Довідатися про цей концерт і про те, чим живе нині колектив, ми вирішили у його керівника Данила Дереги.
 
- «Сіріус» - колектив професіоналів, - розповідає Данило Дерега. - Бо без професіоналізму неможливо було б здобути відзнаки на таких знаних фестивалях, як «Перлини сезону», менш відомих пересічному глядачеві - суто хореографічних конкурсах як «Оксамитовий сезон» в Одесі, всеукраїнському фестивалі аеробіки і танцю «Весна-2002» у Маріуполі, міжнародному - сучасної хореографії «Весна танцююча» у Києві, фестивалі естрадно-спортивного танцю «Фест» в Івано-Франківську.
 
- Що повинна вміти людина, аби увійти до складу «Сіріуса»?
 
- Якщо говорити про спеціальну освіту, гадаю, не кожен танцюрист повинен мати диплом артиста балету чи хореографа. Як і в кожній справі, професіоналом можна бути й без диплома.
 
- Чи важко підбирати потрібних людей?
 
- Програма відбору кадрів спонукала до створення власної школи. Тому в середині цього року ми зробили серйозний крок із набору дітей на навчання. А у серпні проводитиметься новий підбір маленьких початківців. Окрім того, у вересні 2003-го набрали групу резерву або дублю. З приємністю можу сказати, що із 15 людей, які входять до складу основного колективу, що виступатиме 27 червня, семеро - танцюристи з резерву.
 
- Програму «Тобі...» презентуватимете до Дня молоді. Відомо, на цьому святі буде й багато інших культурних заходів. Ви впевнені, що прийде достатня кількість глядачів?
 
- Ми певні, що наш глядач прийде на справжнє свято танцю, музики й краси. Тим паче - у програмі передбачається дуже цікаве піротехнічне шоу. А гостями там будуть відомий львівський музикант і композитор Юрій Шаріфов та співачка Наталія Яцків. Окрім того, «Сіріус» співпрацює із клубом бойових мистецтв.
 
- А що новенького з танців?
 
- Цей концерт - наша друга сольна програма. Першу показали в грудні 2002 року у Театрі ім. Марії Заньковецької. З неї ми взяли два найкращих номери, а ще десять - нові. Будуть дуже різні виступи: гарні композиції під музику відомої групи «Deep Forest», потужні тематичні номери.
 
- Усі композиції ставите самі?
 
- Торік я запросив до нас київського хореографа Василя Шеремету, котрий співпрацював із співачкою Росавою. Він деякий час працював і з моїм колективом, ставлячи композиції у стилі стріт-джаз і хіп-хоп.
 
- Чи ваш колектив працює з кимсь з естрадних виконавців?
 
- Від початку створення колективу в мене було певне застереження до цього. Хотілося, щоб пізнали нас насамперед за нашими постановками. Та й саме слово «підтанцьовування» - ніби якийсь додаток. Хоча в наш час виконавець може «витягти» танцювальний колектив на серйозний рівень. Про це свідчать тандеми Софії Ротару й клубу «Акверіас», а тепер ще й Руслани та балету «Життя». Із цього сезону ми почали співпрацю з молодою співачкою Наталією Яцків (до речі, переможницею фестивалю «Молода Галичина». - Я. К.). Хоча, коли готували наш перший сольний концерт, відмовили Іванові Мацялку. Бо навіть задля нього не могли відмовитися від свого концерту.
 
- Вхід на концерт буде за запрошеннями чи за квитками?
 
- Щоб колектив зміг у майбутньому себе окуповувати, ми повинні вже ставити ціну за квитки. Глядачі зможуть придбати їх за помірковану суму у будь-якому газетному кіоску Львова.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Вересень 2022 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Попередні новини