Драма про зневажену людину

Драма про зневажену людину

Обкладинка книжки "Солодка Даруся"Автор: Ярина СЕНЧИШИН

 
Марія Матіос. Солодка Даруся. Драма на три життя. - Львів: Літературна агенція «Піраміда», 2004
 
Вона ніколи не палить тут свічку. Бо свічка горить-горить та й випалює все, що є довкіл людського. Вогонь свічки виганяє не тільки злий дух, але й дух людини, яка не завжди була мертвою. А як зникає дух - тоді за вмерлою людиною тужиш все менше і менше, поки не перестаєш тужити зовсім.
 
Тому Даруся не любить людей, які світять на могилах свічки. Вони швидше хочуть позбутися болю, що дихає з-під сумної могильної глини. Люди втікають від туги, яка заходить зашпорами в душу, як тільки очі вихоплюють хрест. Люди не люблять тужити. Вони взагалі нічого не люблять.
 
А Даруся не хоче не тужити за татом. Бо для неї тут не туга - тут, коло тата, лиш стільки її справжнього життя.
 
(Із розділу «Даруся. Драма щоденна». - С. 31)
 
Даруся - німа. Принаймні так вважають люди. Хоча насправді Даруся спроможна видобути зі свого горла кілька слів, коли приходить на могилу тата. Даруся - несповна розуму. Так про неї кажуть. Її часто піддурюють, пропонуючи цукерки (у селі, в якому живе Даруся, вживають екзотичніше слово - конфети), від яких у Дарусі болить голова. Саме завдяки цій дивній алергії на к о н ф е т и Дарусю і прозвали солодкою...
 
Це книга про людську душу; про приниження, яке смиренно зносить людина; про те, що можна прикидатися дурним, аби лиш тобі хоч вряди-годи давали спокій; про жорстокість і милосердя; про силу людської обмови і ще про багато інших драматичних речей. Марії Матіос вдається зазирнути у душу однієї з тих істот, яких прийнято називати диваками і підсміюватися над ними. У людській спільноті кожному відведене певне місце, і мало хто цікавиться узгодженістю цього місця з внутрішнім світом людини. Чому вбогим духом належить Царство Боже? Можливо, тому, що вони не підлаштовуються під відведене їм місце, не зраджують самі себе.
 
Опубліковано: Четвер, 26 серпня 2004 р. 30 сторінка

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини