Мартинов про Костенко

Мартинов про Костенко

Ліна КостенкоАвтор: Ярина СЕНЧИШИН
 
Василь Мартинов. Магія Думного потоку. Уроки Ліни Костенко. - Львів, 2003
 
Якщо Ліна Костенко найбільше піклувалася про синиць, то Володимир Бровченко - про бездомних собак, які шукали в нас тепла, поживи. Хтось з гумористів пожартував: «Кожен Бровко для Бровченка - друг». Він не образився, що обіграно його прізвище:
 
- Таким родством можу пишатися! Собаки справді - найкращі друзі!
 
- Собак я також люблю, а кішок - ні, - сказала Ліна Костенко, яка чула цю розмову.
 
Я пригадав іноземний фільм, у якому головний герой хизувався: «Чим більше пізнаю людей, тим більше люблю собак». На це Ліна Василівна відреагувала так:
 
- Страшні слова!
 
(Зі щоденникових записів «Уроки Ліни Костенко». - С. 195).
 
Жанри щоденників, спогадів, мемуарів традиційно занехаяні в нашій літературі. Частково тут завинили класики. Ми не маємо щоденників Котляревського, Квітки-Основ’яненка, хоча маємо один рік з життя Тараса Шевченка, записаний ним самим у «Журналі». Та хто уважно читав цей найвидатніший прозовий твір Тараса Григоровича? 
 
Олександр Довженко, на щастя, вів щоденникові записи. Аркадій Любченко задокументував свою подорож крізь воєнні роки з Харкова до Берліна - і це виявився найважливіший твір його життя. Львівський письменник Василь Мартинов записував у свій щоденник враження від спілкування з Ліною Василівною Костенко під час свого перебування в Будинку творчості письменників в Ірпені. Завдяки цим записам, які стосувалися грудня 1984 року - січня 1985 року, у 1996 році у дев’яти номерах львівської газети «Неділя» з’явилася своєрідна повість Василя Мартинова «Уроки Ліни Костенко». Наша видатна поетеса у цій повісті - приязна, уважна до інших людина, звичайно ж, з незалежним «костенківським» характером і аурою пліток і переказів щодо своєї особи, як і належить «живій легенді».
 
Опубліковано: Четвер, 19 серпня 2004 р. 30 сторінка

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини