Чи судитиметься Яворівський із Литвином?

Чи судитиметься Яворівський із Литвином?

Володимир ЯворівськийЧетвер, 3 червня 2004 р, 3 сторінка
 
1 червня продовжилося судове засідання у місцевому суді Франківського району м. Львова за позовом народного депутата України Володимира Яворівського до редакції газети «Молода Галичина» про стягнення 100 тис. грн. та захист честі, гідності й ділової репутації.
 
Нагадаємо, що народний обранець образився добіркою публікацій під заголовком «Перевертень» у «МГ» від 13.11.2003 р., де йшлося про деякі «тіньові» факти його діяльності після переобрання його з посади голови Національної спілки письменників України. В. Яворівський так захопився своїми позовними вимогами, що зажадав від газети спростувати навіть очевидний (а тепер вже й доведений судами) факт про те, що він вже... не голова НСПУ. І хоча, як продемонстрували відповідачі в суді, до публікації в «МГ» ця інформація була поширена в багатьох ЗМІ України, народний обранець мішенню своїх фінансових зазіхань чомусь обрав саме «МГ». Та ще й перед початком процесу постарався надати йому якнайбільшого розголосу, звинувачуючи газету... у «виконанні політичних замовлень» проти нього особисто.
 
Але, як уже показали останні події, позачергове зібрання письменників України, обурених діяльністю В. Яворівського на посаді голови цієї поважної організації, ініціювала аж ніяк не «МГ». І саме літератори (зокрема, новий голова НСПУ Наталія Околітенко та голова Кримської регіональної організації НСПУ В. Басиров) звинуватили В. Яворівського в серйозних зловживаннях - «у відмиванні засобів, які надаються державою на утримання НСПУ» та в тому, що «Яворівський діє в особистих майнових і фінансових інтересах». Хоча в Україні це вже стає сумною традицією: тільки-но мовиться про чиїсь зловживання і якась із газет наважується оприлюднити звинувачення, що прозвучали з вуст відповідальних осіб, - «винуватець» поспіхом збирає представників ЗМІ і здіймає галас про «політичні замовлення».
 
Щоправда, і це судове засідання було відкладене відразу після його початку через зайнятість київських представників «МГ» в іншому процесі. Представник позивача Віталій Домашовець при обговоренні цього клопотання не забув заявити й про свою «образу». Зокрема, виявив невдоволення тим, що в останній публікації «Чому Яворівський «у гнітючому враженні» («МГ» від 25.05.2004 р.) газета детально розповіла про останнє судове засідання і зауважила, що воно було відкладене з вини Домашовця. Ми поінформували: на тому засіданні він, за відсутності В. Яворівського, особисто зайняв дивну позицію і відмовлявся визнавати вже встановлені факти.
 
(Закінчення на 6 стор.)
 
Автори: Семен ЖОВКІВСЬКИЙ, Пилип ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Травень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Попередні новини