Від «Шаянської-2» до Екзюпері

Від «Шаянської-2» до Екзюпері

Шаянська джерельнаЧетвер, 3 червня 2004 р., 30 сторінка
 
«Я бачив, як довго і тяжко лізли люди на гору, збивали коліна й долоні, виснажували себе складністю підйому, поспішаючи зустріти схід сонця на вершині та задовольнити свою спрагу голубою глибиною долини, як задовольняють її водою довгожданного озера. Вони сідали, вони дивились, вони дихали на повні груди. У серці в них була радість, вони знайшли ліки від стоми життям...».
 
Попиваючи мінеральну «Шаянська-2» і тихо заздрячи персонажам твору Антуана де Сент-Екзюпері, відчуваєш, що ті рядки наче написані в Карпатах, поблизу неймовірно естетичних древніх гір та незайманих лісів Хустського району. А чом би й ні! Закарпаття і його мінеральні води відомі в Європі ще з XV століття. Мабуть, знав про них і цей знаменитий француз.
 
Коли читав улітку його книгу і насолоджувався «Шаянською-2», замріявся. В уяві вже чітко бачу Екзюпері, який стрибає з каменя на камінь біля однієї з кришталево чистих та холоднющих карпатських річок; або сидить біля водоспаду неподалік джерел шаянської мінеральної води і, замріяний, обдумує подальший перебіг пригод, краєвидів та образів своєї нової книги.
 
Ще кілька ковтків «Шаянської-2» під тією нещадною спекою - і я уже твердо переконаний: свій твір Антуан де Сент-Екзюпері написав саме на Закарпатті, сидячи на якійсь колоді у затінку під величною смерекою саме в тій долині біля села Шаяни, де нині розміщений екозавод із розливу мінеральної води «Аква». Писав свою книгу, попиваючи мінеральну, насолоджувався і тихо заздрив. Заздрив своїм персонажам, котрі поспішали на вершину зустріти схід сонця, заздрив тим людям, які мешкають у первозданному краї Карпат, - усім тим, хто щодня може попивати шаянську мінеральну воду.
 
Максим БАЛАНДЮХ, «МГ»

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Травень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Попередні новини