Держава компенсує втрати посівів

Держава компенсує втрати посівів

ПшеницяКабінет Міністрів надав держадміністрації Львівської області 5,2 млн. гривень на компенсацію господарствам втрат від загибелі й пошкодження посівів через дощі. Кошти виділено за рахунок цільової державної програми фінансової допомоги господарствам, які перебувають у складних кліматичних умовах.
 
За словами голови ЛОДА Олександра Сендеги, область вперше відчула таку ефективну підтримку уряду. Віце-прем’єр-міністр Кириленко відвідав Львівщину 12 серпня з робочим візитом після відповідного доручення Прем’єр-міністра Віктора Януковича керівникам агропромислового комплексу держави. Головні аграрії країни мали відвідати шість областей Західної України, які постраждали від негоди у третій декаді липня. А у деяких районах Львівщини опади втричі перевищили декадну норму. Дощем і градом знищено 8600 га посівів сільгоспкультур, у тому числі 8100 га зернових, із них пшениці - 4000 га. Сума цих збитків - 5,215 млн. гривень. Від дощу постраждали посіви у шести районах Львівської області, найбільше - у Турківському, Сколівському та Стрийському. А 12% від валового виробництва в області дає Сокальський район. Саме тому Іван Кириленко відвідав кілька господарств Сокальщини. Крім того, віце-прем’єр побував на Львівському хлібозаводі №1, Львівському комбінаті хлібопродуктів.
 
На нині в області зібрано третину врожаю, пшениці більш як 45%.Урожайність становить 29-30 центнерів із гектара. Сільськогосподарські формування забезпечені пальним на 90%, технікою - на 95%. До кінця тижня планується зібрати 50% врожаю.
 
Разом із тим візит Івана Кириленка висвітив цілу низку проблем. Передусім, за даними обласної інспекції «Держтехнагляду», у господарствах області зі 1426 зернозбиральних комбайнів лише 601 відповідає техніко-технологічним вимогам. Решта працюють із втратами зерна - п’ять і більше відсотків від зібраного врожаю. І це при тому, що інспекція «Держтехнагляду» цього року пропонувала безоплатні послуги з технологічної наладки зернозбиральних комбайнів задля запобігання безпідставним втратам зерна. А, за повідомленням управління інспекційних служб, більшість зерноскладів Львівщини зостаються несертифікованими.
Станом на 11 серпня державна хлібна інспекція отримала лише від 8 хлібоприймальних підприємств та комбінатів хлібопродуктів заявки на сертифікацію послуг зерноскладів. Хоча ще в травні 2003-го Кабмін прийняв постанову за №510 «Про забезпечення сертифікації зернових складів на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, запровадження складських документів на зерно». Саме тому з 1 січня 2005 року зернові склади, що не мають сертифікатів відповідності, позбавлять права приймати на зберігати зерно і продукти його переробки.
 
У повідомленні прес-служби ЛОДА сказано, що Іван Кириленко пообіцяв: «Держава буде закуповувати зерно третього класу за ціною не нижчою, ніж 800 грн. за тонну, а четвертого - не нижчою, ніж 700 грн. за тонну». З огляду на те, що у Львівській області зерно збирають, використовуючи кожну погожу хвилину і воно не встигає просохнути до необхідної кондиції, така обіцянка віце-прем’єра вселяє у хліборобів оптимізм.
 
Тим часом Антимонопольний комітет офіційно застеріг зернотрейдерів, які працюють нині на ринку України, від дій, які можуть перешкоджати конкуренції на ринку зерна. Зокрема, від погодженого встановлення цін, розподілу ринку за територіальним принципом, а також від використання різних умов до рівнозначних угод із підприємцями. Як зазначив голова АМКУ Олексій Костусєв, особливу стурбованість викликають можливі факти необґрунтованого заниження закупівельних цін на зерно й інші види сільгоспсировини. АМКУ підкреслює, що на порушників будуть накладені штрафні санкції.
 
Цього року Кабмін прогнозує збільшення виробництва зерна в Україні до 32-35 млн. тонн, пшениці - на рівні 20 млн. тонн. 2003-го аграрії виростили 20,22 млн. тонн зерна.
 
До жовтня Львівська область повинна встигнути заготовити все зерно. Зокрема, до Держрезерву Львівщина має заготовити 13 тис. тонн, до стабілізаційного фонду - 7 тис. тонн зерна.
 
Автор: Петро КРИНИЧНИЙ
 
Опубліковано: П’ятниця, 13 серпня 2004 р. 2 сторінка

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини