Апетити мерії ростуть

Апетити мерії ростуть

22.01.2008

Вокзал у ЛьвовіMepiя зазіхнула на головний вокзал міста. На щастя, до силових методів питання ще не дійшло, однак у правовому полі воно вже дісталося до Вищого господарського суду України. I хоча всі судові інстанції апетити міськради не задовольнили, вона здаватися не збирається.
 
Пристрасть міського голови Андрія Садо­вого до транспортних засобів набуває глобальних масштабів. У місто вже перейшов іподром. Однак лише кіньми мер не обмежився i заxoтів прибрати в комунальну власність ще й аеропорт. Проте, здавалося б, коли пташка була вже у руках, вона несподівано тріпнула крилами й полетіла: новий прем’єр-міністр Юлія Тимо­шенко одним з перших своїх рішень забрала летовище на­зад у держвласність.
 
Не стали винятком i залізничники. Вже упродовж року міська рада намагається до­вести, що вокзал станції „Львів” мав би бути комунальною власністю міста. Право власності на вокзал мерія вирішила відстоювати у суді.
 
Проте уже перший позов не приніс успіху. У червні минулого року Господарський суд Львівської області своїм рішенням визнав за державою в oco6i Верховної Ради право державної власності на будівлю вокзалу станції „Львів”. Міськрада подала ще дві апеляційні скарги, у задоволенні яких їй відмовили. У вересні Львівський апеляційний господарський суд своєю постановою теж залишив рішення в силі. Але i це не зупинило чиновників. Вони подали ще одну апеляцію, i тепер вже Вищий господарський суд України своїм piшенням від 06.12.2007 р. відмовив міській раді у її задоволенні.
 
„Схоже на те, що міська рада Львова може піти далі i знову шукати шляхи оскарження рішення судів. Такий крок уже нікого не здивує, особливо після ознайомлення iз мотивацією, якою керуються у Ратуші. У касаційній скарзі на постанову Львівського апеляційного господарського суду витяги iз законів тісно переплелися із досить цікавими припущеннями. Особливо заслуговують уваги слова: тож кому, як не територіальній гро­маді Львова в oco6i ii Львівської міської ради взяти на себе відповідальність за забезпечення та справедливе i раціональне врахування інтересів ycix львів’ян та їxнix нащадків, причетних у минулому до створення та експлуатації вокзалу”, - коментують у прес-служ6і „Львівської залізниці”.
 
Залізничники переконані, що мотивація, якою керується мерія для привласнення вокзалу станції „Львів”, є чистим популізмом i грою на почуттях са­мих львів’ян.
 
„Особливої уваги заслуговує бажання Міської ради підготувати вокзал до Євро-2012. Тут чиновники вже згадали не лише про туристів, але й про інвесторів. 3важаючи на темпи підготовки Львова до Євро-2012, виникають спра­ведливі сумніви щодо того, що міськрада претендує на вокзал лише з поривань підготувати його до атаки туристів. Сам вокзал i територія навколо нього е доволі ласим шматком, одних тільки торгових точок там можна було б розмістити десятки. Одначе вже за якихось сотню метрів довгий час красується безладом неупорядкована частина вулиці Городоцької, з якої власне й починається дорога до вокзалу. Нею господарі міста не поспішають опікуватися, а це неабияк псує імідж міста”, - обурюються залізничники й додають, що за вci часи їхнього опікування вокзалом труднощів не виникало. Тому збираються робити це й надалі.
 
На жаль, у Mepii не змогли прокоментувати ситуацію з вокзалом. Схоже, що мерія саме не до кінця володіє інформацією з якої при­чини i з ким вона судиться.
 
До речі, це вже не перший конфлікт між мерією та залізничниками. За дивним збігом, саме на період подачі першої скарги до судів при­пало й протистояння за квиткові каси на вул. Гнатюка. Mepiя хотіла змусити залізничників платити орендну плату за приміщення кас. Категорична відмова залізничників i погрози припинити продаж квитків змусили чиновників лишити залізничників у спокої. Однак офіційних документів про врегулювання конфлікту так i не підписали, тому не виключено, що згодом це питання знову постане.
 
Газета 24

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Жовтень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Попередні новини