«Тренуюся, щоби пробігти з Олімпійським вогнем»

«Тренуюся, щоби пробігти з Олімпійським вогнем»

Автор: Леся ФЕДІВ, Газета по-львівськи
 
Ольга Мелень досі не знає, хто запропонував її кандидатом в олімпійські факелоносці. Вона й не сподівалася, що доведеться брати участь в Іграх, хай навіть в естафеті передачі Вогню. Із багатьох претендентів у факелоносці від України вибрали лише п’ятьох, на думку журі, найбільш достойних. Серед них – львів’янку, 27-річну Ольгу Мелень, керівника юридичного відділу громадської організації «Екологія-право-людина».
 
– Для мене це стало несподіванкою, – розповідає Ольга, – але, звичайно, я була не проти, бо ж цікаво взяти участь в Олімпійських іграх, побувати в Китаї. До того ж, це нагода поспілкуватися з журналістами, розповісти про діяльність нашої організації, привернути увагу до екологічних проблем.
 
Про Ольгу Мелень заговорили кілька років тому, коли Міністерство транспорту розпочало будівництво судноплавного каналу «Дунай-Чорне море». Ідея проекту належала тодішньому міністрові Георгію Кірпі, її підтримав президент Кучма. Влада без жодних докорів сумління «благословила» будівництво, що зачепило унікальний біосферний заповідник. Та екологи забили на сполох.
 
Міжнародна неурядова організація «Екологія-право-людина» оскаржила в суді дії влади як такі, що суперечать національному законодавству та порушують міжнародні угоди. Представляла екологів у судах молодий адвокат Ольга Мелень.
 
– Ми не могли залишитись осторонь цієї справи, – розповідає Оля. – По-перше, йшлося про загрозу для унікальної заповідної місцевості, а по-друге, було порушено національне законодавство та міжнародні зобов’язання країни. На різних зустрічах високого рівня наші посадовці говорили, що будівництво ведуть цілком законно. В українських судах не вдавалося домогтися об’єктивного рішення, тому звернулися до міжнародних інституцій. Відтак отримали рішення від секретаріату Орхуської конвенції про те, що Україна порушує міжнародні зобов’язання. Також відреагували інші міжнародні організації. Спочатку наша боротьба була спрямована на те, щоби не допустити спорудження каналу через гирло Бистре, тобто через заповідну зону. Згодом президент Кучма своїм указом змінив зонування заповідника і вивів гирло Бистре із заповідної зони, тому боротися стало ще складніше.

Опубліковано - 13:27 11.04.2008

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Червень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Попередні новини