Ольга Мелень про захист унікального заповідника

Ольга Мелень про захист унікального заповідника

ДунайАвтор: Леся ФЕДІВ, Газета по-львівськи

Три роки тому Ольга Мелень і її колеги не просто стали на захист унікального заповідника, вони наважилися протистояти системі. Молодим юристам доводилося змагатися з досвідченими столичними адвокатами та найнятими «науковцями». На них тиснули з усіх боків, звинувачуючи у шпигунстві на користь Румунії. Нині проект «Дунай-Чорне море» вже не має такого потужного лобі у владі. Українські екологи продовжують позиватися, але вже не так безуспішно. У листопаді минулого року Верховний Суд скасував рішення попередніх судів як незаконні.
 
Скандал довкола каналу то спалахує, то згасає – залежно від політичної ситуації у країні. Після «помаранчевої» революції міністр екології навіть призупинив будівництво через період нересту риби, але потім роботи відновили. Ще кілька разів воно затихало через те, що не було коштів, або через кримінальні справи проти керівника «Дельта-Лоцман» за нецільове використання грошей. Нині Європейський Союз і Румунія вимагають, щоб Україна призупинила роботи, адже здійснюють їх на прикордонній території, відтак потрібне погодження з Румунією.
 
– Ми не раз їздили в цей заповідник, – розповідає Ольга. – Це дуже красиве місце, його неможливо не полюбити. Рай для птахів, багато риби, видно, що цієї землі не торкнулася цивілізація. Там є містечко Вилкове, довкола якого 50 тисяч гектарів плавнів, де можна пересуватися лише невеличкими човнами. І все це може зникнути…


Опубліковано - 13:27 11.04.2008

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини