Львівський адвокат Ольга Мелень нестиме Олімпійський вогонь у Пекіні

Львівський адвокат Ольга Мелень нестиме Олімпійський вогонь у Пекіні

Ольга Мелень з Олімпійським вогнемАвтор: Леся ФЕДІВ, Газета по-львівськи

2006 року Ольга Мелень стала лауреатом найпрестижнішої міжнародної екологічної відзнаки, яку називають «екологічним Нобелем» – премії Ґолдмана. Вона була єдиним представником Європи та першою українкою, яка отримала її. Нагородження відбулося в оперному театрі Сан-Франциско. Лауреатів прийшов привітати губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґер, а премію особисто вручав її фундатор Ричард Ґолдман. Грошову частину нагороди – 125 тисяч доларів – дівчина вирішила витратити на придбання офісу для організації «Екологія-право-людина».
 
Наша розмова з Олею відбулася якраз напередодні її подорожі в Південно-Африканську Республіку на міжнародну екологічну конференцію. А як повернеться, готуватиметься до Олімпіади в Китаї.
 
– У травні всі українські факелоносці їдуть до Китаю, – каже Оля. – Організатори естафети розуміють, що бігтимуть звичайні люди, не спортсмени, тому готують невеликі дистанції – 200 метрів. Не обов’язково бігти, можна навіть пройти. Знаю, що робитимемо це в Саньї, дуже гарному курортному містечку, яке приймає багато іноземців. Сподіваюся, крім участі в естафеті, матимемо й культурну програму. А наразі тренуюся…
 
 
Довідка «Газети…»

Олімпійський вогонь довіряють тільки яскравим особистостям
 
Вибір п’яти українських факелоносців, які братимуть участь в естафеті Олімпійського вогню в Пекіні, організувала компанія Samsung Electronics, що є партнером Ігор. Кожен українець міг запропонувати свого кандидата, а остаточне рішення ухвалювало спеціальне журі. До його складу увійшли факелоносці минулих олімпіад: Джей Чан Йон, керівник представництва «Samsung Electronics Україна», Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету, співачка Ані Лорак, журналіст Сергій Полховський, Павло Шилько (краще відомий як DJ Паша).
 
Факелоносцем може стати будь-яка людина, яка досягла 14-літнього віку. Звичайно, кандидат має бути яскравою особистістю, чиї життя й досягнення можуть стати прикладом для інших, надто, якщо діяльність людини пов’язана з такими сферами, як робота з дітьми і молоддю, екологія, інновації, здоров’я та культура. Серед кандидатів були Сашко Положинський, Олег Скрипка, Андрій Кузьменко (Скрябін), Андрій Данилко, Лілія Подкопаєва, брати Клички, Андрій Шевченко, Іван Малкович і багато інших. А перемогли, крім львів’янки Ольги Мелень, Олексій Бараш, ембріолог клініки репродуктивної медицини «Надія», Ілля Ємець, кардіохірург, доктор медичних наук, засновник Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Раїса Кравченко, засновник та керівник благодійного товариства «Джерела», яке надає допомогу дітям-інвалідам з розумовими вадами, та журналіст Савік Шустер.
 
Цьогорічна естафета буде найдовшою в історії Олімпійських ігор – вона охопить п’ять континентів. Усього в ній візьме участь 21 880 факелоносців. Перш ніж 8 серпня 2008 року олімпійський вогонь запалає на головному стадіоні у Пекіні, учасники естафети подолають 137 тис. км, повторять великий Шовковий шлях і вперше в історії Олімпійських ігор піднімуться на найвищу гору планети – Еверест.


Опубліковано - 13:27 11.04.2008

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Травень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Попередні новини