Вотчина Джорджа Сороса

Вотчина Джорджа Сороса

П’ятниця, 6 серпня 2004 р.  / 4 сторінка

Джордж СоросАмериканський мільярдер купив Грузію. Сьогодні на торгах - Україна

«Я пишаюся зробленою в Грузії революцією», - відкрито заявив Джордж Сорос після того, як до влади в країні прийшов його ставленик Михайло Саакашвілі. Сьогодні Грузія фактично вже не є суверенною державою. Із квітня 2004 року державні чиновники працюють не на свою державу, а безпосередньо на Джорджа Сороса. І зарплату одержують не зі скарбниці, а з фонду Сороса. Так надійніше. Виходить, що чиновник нічого не винен своєму народові й державі.

Президентові, голові парламенту і прем’єр-міністрові Сорос призначив оклади по 1500 доларів. Міністрам - по 1200. Чини нижчі одержують не значно менші суми. Для довідки: середня зарплата у Грузії становить 20 доларів. Окрім перших осіб держави, у фонд Сороса за «получкой» ходять п’ять тисяч держчиновників.

Жодна країна не може влаштовувати революції в іншій державі й контролювати уряд суверенної держави без ризику викликати серйозний скандал. А Соросу все сходить з рук. Адже він - приватна особа. Тому до його послуг часто вдається держдепартамент США, коли американський вплив у регіоні «просувати» треба, однак пряме втручання Сполучених Штатів небажане через міжнародну ситуацію.

Грузинській «еліті» «під Соросом» (читай - «під Америкою») жити стало краще. Тепер у них висока зарплата і гарний «дах». Президент Саакашвіллі може сміливо заявляти з телеекрана, що «пів-Росії ходить у постолах», і зловтішатися з приводу «лежачих на дні багатьох морів російських підводних човнів». Грузинський парламент обговорює, чи варто визнати незалежність Чечні на зло Росії.

Грузія - не перший і, ймовірно, не останній проект Джорджа Сороса. Він давно вже цікавиться Україною. Місцевим аналогом М. Саакашвілі мільярдер обрав Віктора Ющенка.

Чи буде Сорос влаштовувати в Україні переворот, аналогічний грузинському? Сам він говорить, що виступає за справедливі, чесні та відкриті президентські вибори. Якщо його ставленик переможе, то Сорос стримає слово. А якщо ні?

Яким би шляхом Сорос не «купив» Україну, у нашій країні він буде, як і у Грузії, проводити американську політику. У тому числі - таку політику, що може суперечити національним інтересам України.

На Кавказі Сполученим Штатам вигідно організувати невеликий воєнний конфлікт, «під шумок» увести до регіону війська (з миротворчими цілями, зрозуміло), а потім на кордоні з Росією поставити свої бази. А чи вигідно це Грузії? Саакашвілі переконує свій народ, що вигідно. Мовляв, зараз доведеться трохи повоювати з Південною Осетією і Росією, зате потім усім у великій, єдиній і багатій Грузії стане добре. Лукавить Саакашвілі. Не може країна, на території якої йде війна, бути багатою.

Які ж інтереси переслідують США в Україні? У статті, опублікованій 30 березня 2004 року в газеті «Financial Times», Сорос зазначив, що всі країни Східної Європи, включаючи й Україну, повинні стати сферою впливу західного співтовариства. Не західним суспільством, а саме сферою впливу. Й українські перспективи при тому не схожі на те бюргерське благополуччя, що зазвичай мають на увазі під фразами «європейський вибір» і «партнерські відносини з розвинутими країнами». Не усілякий вибір вдалий і не всі партнери рівноправні. Грузія від цього «вибору» одержала громадянську війну на своїй території, перспективу серйозного конфлікту з Росією і гарну зарплату для своїх чиновників. Що отримає Україна? По-перше, європейський ринок. Європейський ринок в Україні - це світові ціни на енергоносії і згортання відносин із Росією. По-друге, європейську власність. Європейська власність в Україні - це перехід вітчизняних підприємств до іноземних власників, як це вже відбулося у Польщі та країнах Прибалтики. По-третє, усе те, що одержала Грузія. У цьому випадку Україна зможе зіграти свою роль - стати буферною зоною на кордоні з Росією. Сорос називає таку зону «противагою Росії». При тому Україну ніхто не запитує, чи хоче вона бути «противагою» в американських зовнішньополітичних стратегіях. Грузію теж ніхто не запитував.

Микола ПОПОВИЧ

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини