Забагато перукарень і фотосалонів

Забагато перукарень і фотосалонів

Вівторок, 20 серпня 2004 р. / 11 сторінка

ПерукарняПерший поверх житлового будинку, за світовими стандартами, вважають непридатним для помешкань. Тут розміщують гаражі, крамниці й інші нежитлові приміщення. Старі львівські кам’яниці також будували з розрахунку, що на перших поверхах власники відкриють якийсь заклад. Але після 40-х років минулого століття - із приходом радянської влади - ці помешкання стали заселяти. І тільки не так давно квартири на перших поверхах знову почали переобладнувати в нежитлові приміщення.

Чи не на кожному засіданні виконкому розглядають питання про надання дозволу переведення житлового приміщення у нежитлове. За даними управління держархбудконтролю міськради Львова, торік було видано 555 таких дозволів. Із них реконструювати приміщення під перукарні, аптеки, крамнички й інші соціально-торговельні заклади забажало тільки 259. Інші власники мають намір відкрити у цих приміщеннях бари, піцерії та аналогічні заклади харчування.

За словами начальника управління держархбудконтролю Романа Стецьківа, щоби проводити комерційну діяльність у колишній квартирі, потрібно мати дозволи від різноманітних інстанцій - санстанції, пожежників, служб енергозбереження, охорони праці. А ось у погодженні із сусідами немає необхідності, бо це не зачіпає їхніх інтересів. Адже господар, який створює новий нічний бар, повинен виконати всі вимоги зі звукоізоляції та вентиляції у приміщенні. А ось те, що гості напідпитку можуть влаштувати «котячі передзвони» посеред ночі на вулиці, - це вже ніби й не проблема власника закладу. Хоча, за словами Р. Стецьківа, міськрада намагається обмежити появу закладів громадського харчування у житлових будинках. Тому під час видачі дозволу спеціалісти намагаються скерувати людину до відкриття закладу з функцією, яку у цьому місці зараз потребує місто. Однак юристи вважають, що таким спонуканням влада перевищує свої повноваження. Адже жоден закон не обмежує власника в його бажаннях створювати чи то крамничку, чи то майстерню.

За спостереженнями Романа Стецьківа, ще кілька років тому найнерозвинутіша структура надання послуг була в Сихівському районі. Його споруджували як спальний район, і там не було враховано потреб мешканця в перукарні, аптеці, магазині канцелярських товарів чи хлібному. Тепер місто охоче надає дозволи власникам квартир на першому поверсі на переобладнання у нежитлове приміщення. Хоча, на думку заступника міського голови Львова з житлово-комунального господарства Ігоря Базарника, ці квартири шкода переводити у нежитло. А в центральній частині Львові вже непоодинокі випадки, коли власники, у яких не склалося з бізнесом, бажають узаконити квартиру і жити в ній або продати її.

Начальник управління промисловості та підприємництва міськвиконкому Василь Щеглюк зауважив, що не всі, хто перевів приміщення з житлового у нежитлове, розпочинають там діяльність. Адже, щоб заклад функціонував, потрібно отримати дозволи на торгівлю. А за такими дозволами звертається значно менше осіб, ніж було надано дозволів на перепрофілювання приміщення. Тому Щеглюк припускає, що торгівля там може вестися без дозволів, приховано. Дуже часто працівники управління дізнаються про функціонування закладу зі скарг мешканців. Щоправда, на аптеки ніколи не надходять скарги. Найчастіше мешканці незадоволені сусідством барів, кафе та комп’ютерних клубів. Так, за минулий рік надійшло 70 скарг про порушення громадського порядку та звукового режиму. На один місяць було призупинено роботу чотирьох об’єктів і скасовано один дозвіл на роботу.

У кожному мікрорайоні, каже Василь Щеглюк, має бути певна інфраструктура сфери послуг. Існують нормативи, що визначають, скільки у мікрорайоні повинно бути лазень, перукарень, хімчисток, майстерень і так далі. Найгірша ситуація у Львові з наданням послуг із ремонту взуття. На 70-80 відсотків від потреби надаються послуги з ремонту одягу й побутової техніки, послуги лазень, пралень та хімчисток. А ось перукарень, фотосалонів та косметичних салонів - аж забагато. Тому зараз управління промисловості та підприємництва готує документи, згідно з якими (якщо депутати міськради підтримають) воно матиме право відмовляти у наданні торгового патенту на виконання тих послуг, якими місто вже перенасичене.

Маріанна РОМАНЕНКО, «МГ».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини