Добротвір зрадіє, а Новий Розділ заплаче...

Добротвір зрадіє, а Новий Розділ заплаче...

П’ятниця, 6 серпня 2004 р. / 1 сторінка

Леонід МельникПерший заступник голови Львівської ОДА Леонід Мельник видав доручення, яке фактично перетворює Новий Розділ на місце «захоронення» гудронів, привезених з Угорщини. Специфічність ситуації полягає у тому, що Міністерство охорони навколишнього середовища прийняло рішення про повернення гудронів на угорську територію. Зважаючи на екологічну ситуацію у Миколаївському районі Львівщини, перетворення Нового Роздолу на місце утилізації гудронів може призвести до екологічної катастрофи в регіоні.

Оксана Марискевич, консультант комітету ВР з питань екологічної політики і природокористування, у коментарі Західній інформаційній корпорації заявила, що «за даними інституту нафти, в Україні не існує обладнання, придатного для спалювання гудронів».

Оксана Марискевич, зокрема, сказала: «Мене дивує поява такого документа. Це достатньо несподівана інформація навіть для екологів. Чи знають про новий виток історії з гудронами природоохоронні організації, наукові установи та правничі екологічні організації? Сумніваюся. Проблема гудронів на Львівщині є надзвичайно важливою. Тому абсолютно не заперечую проти грамотного ведення політики з промисловими відходами. Ці процеси повинні проходити, але вони повинні мати правовий статус. І писати в документі «постійно сприяти» не можна категорично. Чітко має дотримуватися природоохоронне законодавство України і всі міжнародні угоди, ратифіковані Україною. Громадськість має бути поінформована...

Постає одразу кілька запитань: навіщо гудрони, які мали вивезти з України, тепер повинні бути переміщені на іншу територію з метою переробки? У чому полягала проблема фірми-попередниці? Не було проведено державної екологічної експертизи. Чи представила фірма, яка зараз збирається займатися знищенням відходів, усю належну документацію?».

Подаємо текст доручення Л. Мельника повністю:

«Львівська обласна державна адміністрація

Доручення першого заступника голови облдержадміністрації від 27 липня 2004 року № 34

Про сприяння у переробці фосфогіпсів, кислих гудронів та цинковмісних шламів. За результатами нарад, проведених в облдержадміністрації з участю зацікавлених сторін:

Обласному управлінню юстиції (І. Попович)
ВАТ «Західенерго» (М. Позігун)
Управлінню Львівської залізниці (Б. Піх)
Сприяти ТзОВ «Еконова» у переробці відходів нейтралізованих гудронних залишків у кількості 1514 тонн (27 вагонів), які знаходяться на Добротвірській ТЕС.

Термін: на час переробки

Державному управлінню екології та природних ресурсів (Б. Преснер)
Обласній санітарно-епідеміологічній станції (Р. Павлів)
Новороздільському міськвиконкому (В. Гупало)

Забезпечити своєчасну підготовку необхідної документації для утилізації відходів на орендованій площі колишнього цеху високомодульного креоліту РДГХП «Сірка» у м. Новий Розділ.

Термін: до 15 серпня 2004 року

Головному управлінню промислової політики ЛОДА (Р. Сорока)

Регіональному відділенню ФДМ України у Львівській області
(С. Давимука)

Арбітражному керуючому ДП «Каскад» (А. Хуткий)
Сприяти ТзОВ «Еконова» у переробці цинковмісних шламів ДП «Каскад» ВАТ «Сокальський завод хімічного волокна».
Термін: постійно

Леонід МЕЛЬНИК».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини