Розкрий вбивство разом із нишпорками

Розкрий вбивство разом із нишпорками

П’ятниця, 6 серпня 2004 р. / 15 сторінка

Шерлок ХолмсAdventures Of Sherlock Holmes: The Silver Earring. Системні вимоги: процесор: Pentium III - 500 МГц; пам’ять: 128 MБ; відeo: 16 МБ. Жанр гри: Adventures.

Важко знайти людину, яка не читала чи хоча б не чула про пригоди відомого Шерлока Холмса, а фраза «елементарно, Ватсон» уже давно стала народною. Отож, і гра за мотивами творів Артура Конан-Дойля - явище прогнозоване й очікуване.

Гра є черговою справою про вбивство, яку має розплутати легендарний Холмс і його помічник доктор Ватсон. Ви можете пограти й одним, й іншим персонажем, причому виконувати доведеться властиві саме їм завдання.

Проходження гри іноді переривається черговим відео-роликом, де наочно демонструється ігрова ситуація, або Холмс демонструє свої неймовірні розумові здібності та спостережливість з властивою йому холоднокровністю.

Отож, Шерлока Холмса і доктора Ватсона запрошують на прийом, організований успішним бізнесменом. Під час виступу бізнесмен отримує кулю в груди, очевидно, від одного зі своїх «доброзичливців». Розслідуванням убивства цього персонажа займаються і наші нишпорки. Користуючись нехитрим інструментарієм, що складається зі збільшувального скла, рулетки і тестової колби, Шерлок починає аналіз місця події усередині будинку.

Гра містить безліч діалогів, загальна тривалість яких становить 3 год., що більше схожі на допит. Вказуючи на персонажа, ви вибираєте з меню тему запитання, і нишпорка сам його ставить, одержуючи однозначну відповідь. Запитувати можна в будь-якій послідовності, а попрощатися з персонажем, коли всі теми будуть вичерпані, можна, вибравши пункт меню «Goodbye».

У процесі гри ви ходите по будинку, розмовляєте з людьми і звертаєте увагу на все те, що «погано лежить». Саме це «погано лежить» і стає доказом ваших припущень, однак іноді знайти докази буває вкрай складно через їх малопомітність. Якщо при наведенні на ділянку екрана курсор замість курильної трубки Холмса перетворюється в руку - знайте, там щось є. Деякі предмети «не беруться», однак навіть разова взаємодія з ними дає Холмсу необхідну інформацію. Іноді Холмс самостійно зауважує такі підозрілі речі, як дивні запахи, дивне розташування предметів тощо.

Усі спостереження, висновки і докази заносяться в щоденник, який є основою для аналізу ситуації і просування розслідування. Докторові Ватсону належить опитати населення ззовні будинку. Потім обидва джентльмени вирушають на Бейкер-стрит у свою резиденцію.

Тут гравцеві пропонують цікаві завдання принципово іншого характеру, ніж у будинку. Ватсон матиме завдання опрацювати літературу на книжковій полиці й відшукати методи проведення різних експертиз, на підставі яких можна буде зробити висновки.

У ролі Холмса ви проводите дослідження доказів: шматочки тканини, волосся, порошки. Цей процес нагадує роботу на уроці хімії або фізики. Деякі предмети досліджують різними методами кілька разів поспіль, про що Холмс справно попереджає.

Потім у щоденнику з’являється 7 запитань, що узагальнюють картину злочину. На кожне із запитань потрібно вказати відповідь «так» або «ні» й обґрунтувати її. Відповівши на всі 7 питань й обґрунтувавши відповіді, перевірте себе, клікнувши на зображенні щоденника, щоб повернутися до екрана із зображенням Холмса та Ватсона. Якщо у відповідях є помилка, то Холмс вам про це скаже. У повній версії виконувати такі завдання-загадки треба після кожного етапу розслідування.

Уже в процесі інсталяції гра притягує до себе реалістичною графікою на скріншотах. Із приводу промальовування ігрових сцен можна сказати, що виконано їх на дуже високому рівні. Якщо вам доводилося бачити дива графіки, яких умільці досягають у програмах на кшталт 3DMax, Maya або Poser, то ви оціните, наскільки добре постаралися розробники. Не менш важливим є те, що жодного розходження між мальованими сценами і переміщеннями по них 3D-об’єктів не видно. Анімація персонажів виконана дуже добре - напевно, не обійшлось без motion capture.

Ігри такого типу не мають надто багато 3D, однак існуючі в них кімнати, моделі й екрани оформлено з ювелірною точністю й у дусі того часу. Меблі, тканини,столові прибори, одяг й інші предмети побуту виглядають фотографічно, розставлені «по-справжньому» і їм «віриш» одразу ж. Упродовж усієї гри звучить чудова класична музика руки Ніколо Паганіні та Фелікса Мендельсона, яка, за характером, відповідає духові гри.

Гра здатна затягнути навіть осіб, далеких від цього жанру. Тут немає «м’яса і крові», однак іноді мізки просто плавляться від напруги. А професіонал пригодницького жанру зможе намалювати собі чергову зірку на корпусі, пройшовши гру «без підказок».

Олександр ЛАЗУРКО, «Молода Галичина»

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини