Морського Князя перебазовують до Києва

Морського Князя перебазовують до Києва

15/08/2010

 

Серпень 2004 р. / 4 сторінка

КорабельГоловнокомандувач ВМС Ігор Князь запевнив стосовно повідомлень про виведення українського флоту зі Стрілецької бухти у Севастополі, що воно не планувалось, не планується і не плануватиметься.

«Мені не зрозуміло, чому дуростям приділяють таку велику увагу», - здивувався Князь. Але з його наступних слів випливає, що він поспішає вимовити «не плануватиметься». По-перше, головком не спростував чуток про переведення штабу й командування флоту до Києва, обмовившись лише: «Найближчим часом заявляти про це передчасно».

По-друге, про судна сказав таке: «На початку серпня з’єднання кораблів у Донузлав не виводитиметься. І в другій половині серпня, очевидно, не буде. Остаточного рішення не прийнято (?! - Авт.). Але питання розглядається таким чином, аби впорядкувати базування кораблів. Ви бачили, як кораблі стоять у Стрілецькій бухті? Вони стоять один біля одного. Невеликий шторм - там поб’є всі кораблі. Вони там, як оселедці в бочку напхані. Усі катери стоять кормою, а мають стояти лагом, там такі умови, що порушено всі вимоги безпеки з базування. А, крім Стрілецької бухти, у ВМС України більше пунктів базування у Севастополі немає. А те, що наші кораблі стоять на Куриній, - то ж це причал ЧФ. Через те, що російські стоять у Стрілецькій, наші стоять на Куриній».

Для того, аби читач зрозумів Князя, нагадаємо: у ході розподілу Чорноморського флоту росіянам відійшли чотири бухти - Севастопольська, Південна, Карантинна та Козача. Україні дісталася лише Стрілецька, куди не можуть заходити великі кораблі. Тому фрегати «Гетьман Сагайдачний» і «Севастополь» та корабель управління «Славутич» «квартирують» у росіян на Куриному причалі у Севастопольській бухті. А ЧФ РФ займає частину причалу в Стрілецькій. Попри те, що у ЧФ РФ лише в Севастопольській бухті понад 500 стоянкових місць, тоді як його корабельний склад нараховує до 300 суден...

Тобто тісно у Севастополі лише українцям. А тому, вочевидь, незатишно. Тим паче, що коли у липні 1992-го сторожовий корабель СКР-112 капітан-лейтенанта Сергія Настенка, піднявши Державний прапор України, залишив ще тоді російську базу в Донузлаві і взяв курс на Одесу, росіяни чотири рази відкривали по корпусу цього судна вогонь, скидали швартові кінці, аби вивести з ладу кермовий пристрій, а приспущеним якорем - гвинти...


Ігор ГОЛОД, «Молода Галичина»

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини