Сімона ЯКУБЕНАЙТЕ: «Мені подобається, що українці максимально дотримуються своїх традицій»

Сімона ЯКУБЕНАЙТЕ: «Мені подобається, що українці максимально дотримуються своїх традицій»

П’ятниця, 27 серпня 2004 р. / 6 сторінка

Руслана- Що я вам буду про себе розповідати? Ви і так про мене все знаєте, - кокетувала Руслана із львівськими журналістами. - Після перемоги на «Євробаченні» моє життя стало жахливим: я майже не буваю удома. Зараз повернулася з Маямі, де записала 4 нові пісні англійською мовою (одну з них - «Танець з вовками» співачка презентувала на Дні незалежності України. - Л. О.). Цього тижня у мене виходить англомовна версія альбому «Дикі танці». Нині маємо два «золотих» диски, один з яких - на Кіпрі, 14 тижнів протримались на першій сходинці європейських чартів. Після концерту до Дня незалежності у Києві ми вилітаємо до Канади, де виступатимемо на фестивалі, звідти - до Туреччини, а потім - у США. В Америці плануємо відзняти відеокліп на сингл «Танець з вовками». Потім отримуватимемо «золотий» диск на Кіпрі... Але я хочу, щоб ви ближче познайомились із нашими гостями.

І ми знайомились. Як виявилось, із прибулих до Львова учасників «Євробачення-2004» тільки македонець Тоше Проескі своєю енергетикою і запалом не поступався Руслані. Під час прес-конференції вони вдвох виконали «Wild Dances». Литовський дует «Лінас та Сімона» видався мені найзагадковішим, білоруси «Олександра і Костянтин» - своїми «в дошку», а серб Желько Йоксімович, який, до речі, єдиний не «намалював» після концерту українським прихильникам жодного автографа - найгоноровішим.

Спокусливий македонець

23-річний Тоше Проескі - зірка не тільки на своїй батьківщині, його знають й далеко за її межами. Він - переможець багатьох конкурсів і фестивалів. Зокрема, 1996-го і 1997-го на юнацькому фестивалі «Малфест» двічі отримав першу премію. 2000 року на конкурсі «12 Magnificent» («12 найкращих») співак завоював усі найвищі нагороди у номінаціях «Найкращий вокаліст», «Найкращий концерт року», «Найкращий відеокліп» - за свій перший альбом «Nekade vo Nokta» («День уночі»), який вийшов 1999-го після підписання контракту з продюсерською компанією «Авалон». Тоше - володар гран-прі фестивалю «Слов’янський базар», він також визнаний найкращим вокалістом із колишніх республік Югославії на престижній події «Оскар популярності» 2000 року, а 2003-го на «Vrsac» - науспішнішим співаком із республік колишньої Югославії 2002 року. 2004-го Тоше отримує «Оскар» як найпопулярніший співак Балкан. Його пісні лідирують у хіт-парадах, а його другий альбом «Sinot Bozji» («Син Божий»), виданий 2000 року став справжнім бестселером на Балканах. Співак виступав в опереті «Деспіна і містер Докс». Нині Тоше - студент музичної академії у Скоп’є - працює над новим, п’ятим за рахунком і тепер уже англомовним альбомом.

- Участь у «Євробаченні» - позитивний крок у моєму житті, - переконаний Тоше Проескі. - Я дуже радий, що зустрів таких людей, котрі, як і я, приїхали в Україну на День незалежності. До «Євробачення» небагато знав про Україну, а після цього конкурсу зацікавився її історією, традиціями, культурою. Після перемоги Руслани особливо зацікавився українською музикою, а це означає, що її перемога дуже багато важить для країни. Зараз моя увага часто звертається до України в багатьох процесах. Навіть на Олімпійських іграх у Греції я під час трансляції постійно шукаю український прапор і спостерігаю за виступами українських спортсменів. Думаю, так відбувається не тільки зі мною.

Гоноровий серб

Желько Йоксімович - із Сербії. У 12 років завоював титул найкращого акордеоніста Європи на конкурсі у Парижі. Пізніше навчився віртуозно грати на ще десяти музичних інструментах. У списку його перемог - зокрема, гран-прі «Слов’янського базару», друге місце «Євробачення-2004». Пише музику до вистав сербських театрів. Разом зі своїм колективом піддає сучасним авторським обробкам традиційне звучання народної музики. Каже, для перемоги на «Євробаченні» йому забракло такого шоу, як у Руслани. Із українських співаків, крім Руслани, назвав Катерину Бужинську з піснею на музику Олександра Злотника «Льод». Розмірковує над тим, аби заспівати разом із Русланою пісню сербською й українською мовами.

Відповіді Желько Йоксімовича на запитання журналіста «МГ»:

- Грою на яких саме одинадцяти музичних інструментах ви досконало володієте?

- Найпершим моїм інструментом був акордеон, пізніше фортепіано, гітара, ударні інструменти, саксофон, бас-гітара, контрабас та багато інших.

- Який з інструментів, на яких граєте, дає вам найбільший простір для імпровізації?

- Акордеон і фортепіано.

- Як ви підбирали музикантів для свого колективу, і, можливо, хтось з них працює ще десь?

- Мені була потрібна пісня для представлення на «Євробаченні» і був задум, що вона повинна бути в етнічному стилі. Одна жінка, яка працює на сербському телебаченні й співпрацювала зі мною, сказала, щоб до виступу були залучені музиканти із «живими» інструментами. Тоді постало завдання вибрати музикантів, які виступлять зі мною на «Євробаченні». І, я сподіваюсь, вибрали найкращих. Зараз наш колектив називається «Арт-хоп оркестр». Проте «Арт-хоп оркестр» - незалежно від мене - відомий і популярний у Сербії. Скрипалька цього оркестру Діана Мілошевич є також концертмейстром Белградського філармонічного оркестру.

Загадкові литовці

Засновник дуету «Лінас та Сімона» Лінас Адомайтіс народився у музикальній сім’ї і саме тому, мабуть, у нього багато талантів. У Литві Лінас відомий як співак, автор пісень, радіодіджей, скрипаль, музичний продюсер. У Литовській музакадемії він отримав диплом із саунд-продюсування. Свій шлях у музичний світ розпочав із групою «L+», яка незабаром отримала нагороду за найкращий дебют. Із цим колективом Лінас записав чотири альбоми і відпрацював 500 концертних виступів. 2000 рік був винятково щедрим на події у житті литовця: він розпочав сольну кар’єру під сценічним іменем Адомс, створив групу «UAB Musik» і став відомим як радіодіджей. За свій сольний альбом Лінас здобув нагороди на європейських музичних фестивалях. 2004-го Лінас записав композицію «What’s Happened To Your Love» з найперспективнішою молодою співачкою Литви Сімоною Якубенайте. 19-річна Сімона співає з восьми літ. 1997-го, коли дівчині виповнилося 12 років, вона стала переможницею конкурсу молодих джазових співаків. Попри юний вік, Сімона вже встигла виступити на престижних сценах, зокрема, у Литві, Швеції, була учасницею більш як 15-ти міжнародних музфестивалів.

Лінас: - Готуючись до участі в «Євробаченні», ми із Сімоною багато працювали: три місяці спали по 3 години на добу і старалися все зробити якнайкраще. Участь у «Євробаченні» - чергова сходинка у нашому житті, так само, як концерт в Україні. А до того ми були з концертами в Греції, на Кіпрі, Мальті.

Сімона: - Руслана дуже багато зробила для України. До її перемоги на «Євробаченні» Україна в мене асоціювалася з Росією та Білоруссю. В Україні мені дуже подобаються національні страви і те, що ви, українці, максимально дотримуєтеся своїх традицій. Я встигла це скрізь помітити. Навіть Русланина камізелька, у якій вона прийшла на обід, також із національними візерунками.

«Свої» білоруси

Свою творчу діяльність дует «Олександра і Костянтин» розпочинав із каверверсій відомих композицій у стилях блюз, кантрі та джаз, які співаки виконували англійською мовою. А початком їхньої зоряної кар’єри стала перемога на національному телевізійному конкурсі молодих виконавців, завдяки якій вони отримали шанс записати дебютний альбом на студії національної державної телерадіокомпанії Білорусі. Дует «Олександра і Костянтин» - переможець багатьох міжнародних музичних конкурсів та фестивалів. Крім участі в дуеті, вони - музиканти Білоруського державного концертного оркестру під керуванням М. Фінберга. У сучасну манеру виконання своїх пісень молоді люди гармонійно вплітають етнічні мотиви. В Україні вони вже далеко не вперше: були на конкурсі ім. В. Івасюка в Чернівцях, мали виступи у Кривому Розі, на фестивалі в Полтавській області. Крім того, неодноразово концертували в Польщі, Естонії, Німеччині.

Відповіді Костянтина на запитання журналіста «МГ»:

- Що вважаєте найбільшим досягненням у своєму житті?

- Участь у «Євробаченні». Тепер кожен білорус знає - хто такі «Олександра і Костянтин». Адже ми першими з Білорусі представляли нашу батьківщину на цьому престижному пісенному конкурсі. Ми змушені були змиритися з отриманим результатом, перебороти себе і рухатися далі. 18 травня ми вже брали участь у великому концерті в Мінську під гаслом «Зірки спорту й естради проти СНІДу». Відразу ж занурилися в роботу, улітку у нас вийшов альбом «Олександра і Костянтин. Краще». Гадаємо, він матиме ще більший успіх, ніж попередній. А ще плануємо записати нові поп-фолкові пісні.

- Що вам найбільше запам’яталося з «Євробачення»?

- Перебування в Стамбулі, промо-тур із концертами у Києві, Вільнюсі, Ризі, знайомство з артистами...
На завершення зустрічі Руслана пообіцяла, що в грудні відновить гастролі Україною. А до того вона «обкатає» англомовну версію свого альбому в Європі.


Леся ОЛЕНДІЙ, «Молода Галичина».

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Червень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Попередні новини