Обережно: громадський транспорт!

Обережно: громадський транспорт!

П’ятниця, 27 серпня 2004 р. / 5 сторінка

Кишеньковий злодійЧасто доводиться спостерігати, як людина, заходячи у транспорт, починає «трясти» свою сумку в пошуках гаманця. У таких випадках можна не лише щось загубити, а й потрапити у «поле зору» кишенькових злодіїв, які одразу зауважують, куди саме потенційна жертва поклала гаманець.

За словами водія маршрутного таксі № 85 Володимира Бакуменка, найчастіше пасажири забувають у салоні парасолі та рукавиці. Як правило, забудькуватий пасажир залишає одну рукавицю. Також (часто під кінець робочого дня) водії знаходять у салонах жіночі сумочки, окуляри, ключі та пакети з різними речами. Одного разу якийсь пасажир забув пакет із... пляшкою коньяку, яку потім після зміни водії дружно випили.

У громадському транспорті пасажири позбуваються своїх речей за трьома «сценаріями»: забувають, гублять або їх просто викрадають. Найчастіше на кишенькових крадіїв можна натрапити у маршрутах, які сполучають найвіддаленіші куточки Львова (Сихів, Рясне, Левандівку) з центром міста. А «робота» злодіїв стає легшою тоді, коли у транспорті багато люду. До речі, крадіїв впізнати важко, адже загальних прикмет немає. У пасажира має викликати підозру вже та людина, яка надто близько стоїть біля нього. Крім того, якщо підозріла особа тримає на руці піджак чи куртку - вам теж слід пильнувати за цінними речами. Адже саме прикритою рукою злодій непомітно для жертви та оточуючих цупить гаманець чи мобільний телефон. Щодо «мобілок», то їх найлегше вкрасти із задньої кишені штанів або витягнути з кишені куртки під час посадки чи висадки пасажирів. Великих клопотів міліції завдають наркомани. Вони, на відміну від «професійних» кишенькових злодіїв, часто намагаються обікрасти людину, навіть не приховуючи своїх намірів. Пхають руку до чужої кишені, нагло дивлячись своїй жертві в очі затуманеним поглядом.

Кишенькових злодіїв водії маршрутних таксі, як правило, знають в обличчя. Крадії переважно їдуть одну-дві зупинки й оплачують половину вартості проїзду. «А якось, - розповідає водій маршруту № 39, - я побачив у дзеркало, як у салоні вправно «працюють» крадії, зумисне створюючи штовханину серед пасажирів, у цей час нишпорять по чужих кишенях. Зупинив авто і наказав їм вийти по-доброму. Натомість крадії зажадали, щоб я їм повернув... вартість проїзду. Мовляв, вони порядні пасажири, нічого «такого» не зробили, а їх хочуть висадити з транспорту на половині дороги та ще не віддають грошей». Суперечка закінчилася на тому, що водій пообіцяв відвезти крадіїв у найближчий райвідділ міліції, де їх будуть возити безплатно.

Також був випадок, коли кишенькові злочинці намагалися наздогнати «маршрутку», що вже рушила з місця. Водій, звісно, не зупинився, натомість пасажири, не знаючи, хто це добігає, просили водія зачекати. Почувши, що то злодії, з полегшенням зітхнули...

Щоб нічого не згубити у транспорті та не стати жертвою кишенькових злодіїв, водії «маршруток» радять бути обачними, готувати гроші за проїзд ще на зупинці, тоді й не виникатиме неприємних ситуацій.
 

Юлія БІДА, «Молода Галичина»

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини