Відкритий люк - закритий перелом

Відкритий люк - закритий перелом

П’ятниця, 27 серпня 2004 р. / 5 сторінка

Каналізаційний люкНа кожному 40-му каналізаційному люкові Львова відсутня кришка. А це загрожує не лише здоров’ю, а й життю львів’ян та гостей міста: глибина деяких отворів до 30 м.

Деякі пригоди мого дитинства нагадують епізоди з трилера, особливо, коли згадаю, як я у шестилітньому віці взимку провалилась до каналізаційного отвору. На щастя, він був порожній і зовсім неглибокий, по пояс, та й сніг пом’якшив моє падіння. Тому відбулась легким переляком. А ось недавно на розі вулиць Володимира Великого і Стрийської я, йдучи на роботу, замислилась над справами суєтними, коли щось змусило мене спинитись і глянути собі під ноги, на грішну землю. І побачила - стою на краю колодязя, а поруч не видно навіть застережливого штурпака. Мені стало моторошно, коли почала уявляти собі все те, що спіткало б мене, коли б не зупинилася.

Узагалі, відсутність кришок на люках останнім часом нерідко можна зауважити, особливо на околицях (на вул. Хоткевича уздовж лісосмуги немає п’ятьох), у нових районах, скажімо, на вул. Шафарика за ніч щезли всі до одного люки. Куди ж вони поділися?

Як розповів заступник головного інженера та начальник служби каналізації «Львівводоканалу» Володимир Васильченко, кришки викрадають, а вчасно позатуляти отвори важко і матеріально, і фізично. Одна така коштує щонайменше 220 грн., а важка дорожня - 320 грн.

- Ми вже почали прикріплювати кришки ланцюгами, а це непросто, - пояснює Володимир Дмитрович. - Потрібно свердлити, зварювати і то в умовах інтенсивного транспортного руху. Знову ж таки, поставити до чавунної кришки простий замок неможливо через різницю в температурах, що призвело б до іржавіння. Звичайно, нам пропонують імпортні люки - із замками, на петлях, такі, як у підводному човні або танку, але один такий коштує 700 грн. І де гарантія, що його не вирвуть разом з основою?

Крім того, пан начальник розповів, що робітники фізично не встигають, бо мають ще й інші обов’язки, зокрема - ремонтують колодязі. Виникає запитання: чому б не збільшити штат робітників і не закупити люкові кришки? Бо якщо за останніх 5 років ціна на водопостачання і водовідведення кубічного метра зросла від 30 коп. до 1 грн. 57 коп., а це більш ніж у 5 разів, то мешканці Львова, напевно, мають право вимагати з відповідних відомств безпеки для себе та своїх близьких.

Володимир Васильченко вважає головною причиною нещасть байдужість людей: мовляв, наші сусіди крадуть кришки в нас під носом, а ми й у вус не дмемо. Але таку «роботу» проводять, очевидно, уночі, і треба потерпати від безсоння, аби встерегти кришку. Зрештою, її до валізи не покладеш - їх вивозять на автомобілях. Куди ж дивиться міліція? Чи, може, викрадення кришок на інженерних спорудах і сантехнічних засобах збору та виведення стічних вод за межі населених пунктів не входить до обов’язків правохоронців?

- Звичайно, відсутність люкової кришки - це один із видів крадіжок, - каже заступник начальника Франківського райвідділу м. Львова, начальник міліції громадської безпеки Василь Хома. - Але, на жаль, «Водоканал» повідомляє нас про крадіжку через тривалий термін, так би мовити гуртом, що за такий-то період викрадено, наприклад, 30 кришок. Однак усі види злочинів, у тому числі і крадіжки, найефективніше розкривати по гарячих слідах. А якщо отримуємо заяву через місяць, то люкові кришки до того часу вже продано і, можливо, вмуровано десь на дачних подвір’ях, адже там також проводять воду. У Франківському районі діє два офіційних пункти збору брухту, де, згідно з правилами, повинні вимагати паспорт. Проте ніхто не знає, скільки подібних пунктів існує несанкціоновано: живе собі непомітна й тиха бабуся, до гаража якої зносять металеві предмети. Варто таку точку виявити, як вона негайно ж закривається, а згодом «воскресає» в іншому місці.

Звичайно, важко дати раду із задавненим випадком. Але ж існує патруль, який зобов’язаний схопити крадія за руку.
- На території нашого району - 56 маршрутів, - каже Василь Ернестович, - щодня виставляють 5 маршрутів і 2 автопатрулі. Тобто в районі перекривається незначна кількість маршрутів, і ми змушені виставляти варту лише на тих ділянках, де злочинів скоюють найбільше. Для того, щоб перекрити 5-8 маршрутів, в облуправлінні прийняли рішення - виставляти працівників-офіцерів за рахунок їх особистого часу. І після служби вони ще до 24 години здійснюють обхід - як патрульні міліціонери.

За два роки роботи міліції громадської безпеки було 3 випадки виявлення злочину, коли крадіїв засудили, а частину люкових кришок, що вони їх не встигли «сплавити», повернули на місце. Двічі про крадіжку давали знати мешканці будинків, та один дзвінок (із вулиці Наукової) був безпідставним.

Хоча з 20 тис. кришок на люках міста бракує 500, однак ця цифра відносна, адже злодії на досягнутому не зупиняються. Отож, залишається поспівчувати мешканцям, які повертаються додому пізніми вечорами.
 

Леся БЕРНАКЕВИЧ

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Серпень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Попередні новини