«Подайте гарячу воду - проголосуємо!»

«Подайте гарячу воду - проголосуємо!»

Серпень 2004 р. / 3 сторінка

ВибориГолова правління Львівської обласної громадської організації - Комітету виборців України Роман Кошовий провів зустріч із журналістами, під час якої оприлюднив результати моніторингу громадсько-політичних процесів на Львівщині та в Україні.

За його результатами, вибори ніби зненацька захопили всі органи місцевого самоврядування держави. На перше липня ще не були готові загальні списки виборців, у багатьох областях не оформили стендів. Сьогодні у Львові всі стенди впорядковані, хоча є нарікання з боку кількох обласних штабів кандидатів у президенти, що вони занадто малі, аби всі кандидати могли там розмістити свою інформацію.

Часто були випадки незаконного втручання влади у виборчий процес. Спостерігачі зафіксували факти, коли для потреб штабів кандидата у президенти забирали техніку з бюджетних установ або їхні приміщення використовували для роботи громадських приймалень кандидата.

Під час збору підписів використовувалось службове становище, залучались працівники державних установ бюджетної сфери, здебільшого медики, освітяни, працівники ЖЕКів. А в одному із сіл Львівщини для цього використали... щеплення корів: у той час, коли ветлікар проводив цю процедуру, представниця селищної ради просила паспорти у громадян для збору підписів за одного з кандидатів у президенти. Були в Україні випадки, коли використовували дані громадян без їхнього відома або фальсифікували їхні підписи. Були й підкупи: за підпис давали гроші, товари чи послуги.

За законом, переважну частину виборчих спорів повинні розглядати суди у складі трьох осіб. Однак на практиці не у всіх місцевих судах є така кількість суддів. Комітет рекомендує виборцям, права яких порушують під час виборчої кампанії, звертатися також до юридичних служб кандидатів, громадських організацій із проханням допомогти в оформленні скарг та заяв щодо утисків їхніх прав.

На телефонну «гарячу» лінію у Львові (296-63-99), яка діє в рамках програми захисту прав виборців, надійшло 91 звернення. Третина дзвінків стосувалась того, як проголосувати у відрядженні або за кордоном. Наприклад, українські громадяни з Мадрида повідомили про чутки в середовищі заробітчан, що начебто під час голосування консульські служби викликатимуть... поліцію, аби вона перевіряла наявність віз у виборців. Але, як пояснив Роман Кошовий, віза не є обов’язковою умовою для того, щоб взяти участь у голосуванні на закордонній виборчій дільниці.

Був і курйозний дзвінок. Голова будинкового комітету з вулиці Виговського у Львові заявила, що мешканці двох будинків не вийдуть голосувати, бо їм відключили гарячу воду.


Леся БЕРНАКЕВИЧ.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини