Як не з’їм, то хоч понадкушую

Як не з’їм, то хоч понадкушую

Серпень 2004 р. / 6 сторінка

ПинзеникАрабське прислів’я каже: якщо Магомет не йде до гори, то гора йде до Магомета. Магомет Ющенко не став чекати милостей від Говерли і рушив на її вершину сам. А тим часом хитра партія «Реформи і порядок», у народі - «Ріпка», скориставшись тим, що лідер, зайнятий екологічними проблемами, опинився в межах недосяжності, тихенько, без фанатизму провела партійний з’їзд, на якому перейменувала партію «Ріпка» на партію «Наша Україна». Ну, то все одно, якби хутір Свистидрисівка перейменував себе на республіку Україна.

Такої капості від партії, яку вже всі давно забули і яка існує швидше в умах її нечисленних членів, ніж у дійсності, не сподівався ніхто. Про те, що має бути створена нова партія, відомо давно. Але ж Віктор Андрійович звик усе робити без поспіху, по-чумацькому, а нашим пеерпістам, видно, дуже вже кортіло вискочити поперед батька. Дивно тільки, що момент вони вибрали саме такий, коли батька не було поблизу.

Згодом вони тлумачили, що намагалися «прискорити цей процес і створити єдину партію до кінця цього року. І ми не поспішили, ми дуже запізнюємося. Якщо ця партія не буде створена до кінця цього року, вона не буде створена ніколи».
Ай-я-яй! Ну, це ж треба так ото не вірити в перемогу свого лідера, щоб говорити, ніби партія після нового року створена не буде! Хіба пеерпістам невідомо, як легко і невимушено можна створити партію, якщо Ющенко стане президентом? Жодних проблем. Але інша річ, якщо не стане. От тоді і справді слід поквапитися. Таким чином, проявивши поквапливість, пеерпісти зрадили свої найсильніші побоювання. Вони просто вирішили перехопити ініціативу, аби потім зміцнити свої позиції у боротьбі за місце під сонцем - тобто у списку 2006 року. На минулих виборах квота для ПРП у списку «Нашої України» була більш ніж скромна. Отже, не вірячи в перемогу лідера, взяли приціл на 2006 рік?

Зрозуміло, що УНП та НРУ, які склали бойовий кістяк блоку Ющенка, цей несподіваний вибрик маргінальних політиків не припав до смаку, але скандал вирішили перед виборами зам’яти. Хоча дехто в нервах і не стримався, але його видно потім зацитькали. Аби вороги подумали, ніби все гаразд, усе йде планово.

А тим часом спроба перехопити ініціативу у створенні єдиної партії на базі «НУ» скидається на звичайну авантюру без далекосяжних наслідків. Ледве чи справді партія, яку створить Ющенко, буде називатися так банально «Наша Україна». Адже поступово у нас усе йде до того, що ми бачимо у цивілізованих країнах Європи й Америки. За владу змагаються дві-три, може, чотири партії, але жодна з них не має таких чудернацьких назв на кшталт «Наша Швейцарія» чи «Наша Америка». Нема там і жодних народних рухів. Там усе дуже чітко й ясно: республіканці, демократи, соціал-демократи, націоналісти, ліберали, консерватори і т. д.

Таким чином дії ПРП, цілком можливо, викликані зовсім не ідейними причинами, а, скажімо, провокаційними. Наша націонал-патріотична братія виплекала у своїх рядах стільки різноманітних відступників, ренегатів, перекинчиків і хрунів, що сподіватися на те, ніби ряди бойків-козаків-понамарчуків-конєвих-мартиросянів-бродських-кендзьорів-сендаків колись змаліють, не доводиться. Чому б із цього огляду не поглянути на свиню, котру підсунула ПРП, як на замовну? Адже якби ПРП і справді керувалася такими благими намірами, то не організувала б з’їзд потай у відсутність лідера. Ба більше - лідер тривалий час узагалі не коментував ситуації, набравши в рот води.

Ну, він, у принципі, людина зайнята, міг і не володіти інформацією, але чим же займалися Роман Безсмертний та Олександр Зінченко? Недопрацювали? Андрій Шкіль із цього приводу сказав: «Елемент неочікуваності потрібно використовувати проти ворогів, а у колі друзів кожен крок потрібно узгоджувати... Тому тепер перетворення блоку на партію відкладеться на дуже, дуже, дуже віддалену перспективу. Тому що ті, хто хотів прискорити процес об’єднання, зробили цьому об’єднанню «ведмежу послугу».

Ага, то, може, власне про те і йшлося? Перебігти дорогу і все поламати? А то, бач, про прискорення щось лепечуть. Тепер уже не до прискорення. Якщо колись і буде створена об’єднана партія Ющенка, то вже точно можна сказати, що називатися вона буде зовсім не «Наша Україна». Хоча б тільки тому, аби насолити Пинзеникові.


Максим ПРОНОЗА.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини