«Влада зобов’язана дати коментар»

«Влада зобов’язана дати коментар»

Серпень 2004 р. / 8 сторінка

Олександр МорозЛідер Соціалістичної партії, кандидат у президенти Олександр Мороз закликає Президента Леоніда Кучму, Генерального прокурора Геннадія Васильєва і міністра внутрішніх справ Миколу Білоконя прокоментувати причини зовнішнього спостереження за журналістом Георгієм Гонгадзе до його зникнення у вересні 2000 року.

«Влада зобов’язана негайно дати офіційний коментар із приводу навмисного порушення законів України про оперативно-розшукову діяльність», - сказано в його зверненні до Кучми, Васильєва і Білоконя.

Мороз нагадав, що Генеральна прокуратура визнала той факт, що безпосередньо до моменту зникнення журналіста міліція вела за Гонгадзе зовнішнє спостереження. Він стверджує, що, відповідно до свідчень міліціонерів, які стежили за Гонгадзе, цей наказ було отримано від вищого керівництва МВС, а після його вбивства керівництво МВС також незаконно наказало знищити журнали спостереження і підробити документи, що підтверджували факт зовнішнього спостереження за журналістом.

Мороз заявив, що відсутність офіційного коментаря влади з цього приводу є вершиною цинізму й безсовісності. «Я вважаю, що це мовчання підтверджує правдивість записів розмов у кабінеті Президента, зроблених Миколою Мельниченком, і свідчень офіцера міліції Ігоря Гончарова», - зазначив він.

«Це мовчання - свідчення причетності вищих посадових осіб України, як мінімум, до найгрубіших порушень розслідування резонансного злочину або - до замовлення жорстокого політичного убивства», - вважає лідер СПУ.
Крім того, Мороз зазначив, що найближчим часом інформація про нові обставини вбивства Гонгадзе буде офіційно надана всім провідним міжнародним організаціям, які спостерігають за ходом розслідування справи Гонгадзе, пишуть «Українські новини».

Раніше Білоконь доручив провести службове розслідування за запитом Генпрокуратури про зовнішнє спостереження за Гонгадзе. У ЗМІ неодноразово з’являлася інформація про проведення співробітниками МВС зовнішнього спостереження за Гонгадзе незадовго до його зникнення.

На початку липня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розголошення даних досудового слідства у справі про вбивство Гонгадзе.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Кино: новости, рецензии, обзоры

<<< Липень 2021 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Попередні новини